
Puck: counteri și build în Dota 2
Puck în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Puck
Start
- Tango
- Iron Branch
- Faerie Fire
Cizme
- 10 minPower Treads
Pe parcursul jocului
- 3 minMagic Wand
- 4 minNull Talisman
- 14 minWitch Blade
- 19 minBlink Dagger
- 24 minEul's Scepter of Divinity
- 28 minParasma
- 34 minAghanim's Scepter
Talente
- -30 s de repaus pentru Dream Coil 48 %+350 rază/distanță maximă pentru Waning Rift 52 %25
- -2.5 s de repaus pentru Waning Rift 75 %+200 daune inițiale/de întrerupere pentru Dream Coil 25 %20
- +2% refacere de viață și mana pentru Puckish 3 %+60 daune pentru Waning Rift 97 %15
- +35 daune pentru Illusory Orb 80 %+1.25 s de amuțire pentru Waning Rift 20 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Illusory Orb
- niv. 10Waning Rift
- niv. 15Phase Shift
- Poziția 2: Mid Lane94 %
Puternici împotriva lui Puck
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +6,2% | 63,5 % | 498 | |
| +5,6% | 57,9 % | 190 | |
| +5,5% | 61,6 % | 125 | |
| +5,4% | 59,2 % | 319 | |
| +5,3% | 58,2 % | 244 | |
| +4,8% | 63,8 % | 213 | |
| +4,7% | 58,9 % | 521 | |
| +4,6% | 53,1 % | 322 | |
| +4,1% | 55,5 % | 337 | |
| +4,1% | 53,5 % | 157 | |
| +4,0% | 55,8 % | 217 | |
| +4,0% | 57,1 % | 282 |
Puck e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,8% | 55,3 % | 94 | |
| +4,6% | 57,2 % | 353 | |
| +3,9% | 48,7 % | 1.313 | |
| +3,3% | 49,0 % | 1.899 | |
| +3,1% | 46,6 % | 1.059 | |
| +3,1% | 52,5 % | 1.008 | |
| +3,0% | 51,8 % | 1.431 | |
| +2,6% | 49,0 % | 98 | |
| +2,6% | 57,7 % | 156 | |
| +2,4% | 46,6 % | 723 | |
| +2,3% | 49,1 % | 267 | |
| +2,3% | 46,6 % | 1.633 |
Cu cine este Puck mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,5% | 51,7 % | 329 | |
| +4,1% | 50,7 % | 700 | |
| +3,8% | 44,1 % | 93 | |
| +3,4% | 51,4 % | 798 | |
| +3,3% | 51,9 % | 239 | |
| +3,1% | 53,8 % | 290 | |
| +2,9% | 49,6 % | 387 | |
| +2,9% | 44,1 % | 118 | |
| +2,7% | 52,0 % | 802 | |
| +2,6% | 50,4 % | 550 | |
| +2,6% | 47,0 % | 328 | |
| +2,5% | 49,2 % | 543 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











