
Enigma: counteri și build în Dota 2
Enigma în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Enigma
Start
- Iron Branch
- Tango
- Magic Stick
- Ring of Regen
- Faerie Fire
Cizme
- 8 minTranquil Boots
- 28 minBoots of Bearing
Pe parcursul jocului
- 4 minMagic Wand
- 6 minDrum of Endurance
- 13 minBlink Dagger
- 24 minBlack King Bar
- 32 minAghanim's Scepter
Talente
- +4 instanțe de Malefice 24 %+4 Eidoloni pentru Demonic Summoning 76 %25
- +200 rază pentru Midnight Pulse 24 %+30 daune pentru Eidolon 76 %20
- +10 viteză de atac pentru Eidolon 61 %+50 daune pe secundă pentru Black Hole 39 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Demonic Summoning
- niv. 9Malefice
- niv. 15Midnight Pulse
- Poziția 4: Support43 %
- Poziția 3: Off Lane30 %
- Poziția 5: Hard Support23 %
Puternici împotriva lui Enigma
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,7% | 57,3 % | 361 | |
| +5,3% | 53,8 % | 891 | |
| +4,5% | 56,1 % | 506 | |
| +4,3% | 53,8 % | 2.342 | |
| +4,2% | 55,0 % | 1.535 | |
| +3,8% | 55,6 % | 1.836 | |
| +3,3% | 53,0 % | 2.597 | |
| +3,1% | 59,0 % | 1.752 | |
| +2,9% | 53,1 % | 386 | |
| +2,8% | 47,1 % | 448 | |
| +2,8% | 51,6 % | 483 | |
| +2,7% | 53,2 % | 785 |
Enigma e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +6,0% | 56,6 % | 242 | |
| +5,4% | 56,9 % | 102 | |
| +4,3% | 52,6 % | 1.506 | |
| +3,9% | 55,7 % | 732 | |
| +3,7% | 56,1 % | 244 | |
| +3,5% | 50,2 % | 1.179 | |
| +3,5% | 55,6 % | 1.179 | |
| +3,3% | 53,4 % | 238 | |
| +3,2% | 59,1 % | 215 | |
| +3,1% | 57,2 % | 416 | |
| +3,0% | 50,7 % | 1.259 | |
| +3,0% | 51,2 % | 1.841 |
Cu cine este Enigma mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +6,3% | 55,5 % | 218 | |
| +5,2% | 55,3 % | 197 | |
| +5,1% | 58,3 % | 374 | |
| +3,7% | 54,4 % | 1.009 | |
| +3,6% | 55,8 % | 572 | |
| +3,2% | 52,2 % | 341 | |
| +3,1% | 55,1 % | 247 | |
| +3,1% | 49,8 % | 424 | |
| +2,9% | 45,2 % | 859 | |
| +2,8% | 54,9 % | 326 | |
| +2,8% | 55,4 % | 1.238 | |
| +2,6% | 48,7 % | 1.112 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











