
Enigma: counteri și build în Dota 2
Enigma în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Enigma
Start
- Iron Branch
- Tango
- Magic Stick
- Ring of Regen
- Faerie Fire
Cizme
- 8 minTranquil Boots
- 28 minBoots of Bearing
Pe parcursul jocului
- 4 minMagic Wand
- 6 minDrum of Endurance
- 13 minBlink Dagger
- 24 minBlack King Bar
- 32 minAghanim's Scepter
Talente
- +4 instanțe de Malefice 24 %+4 Eidoloni pentru Demonic Summoning 76 %25
- +200 rază pentru Midnight Pulse 24 %+30 daune pentru Eidolon 76 %20
- +10 viteză de atac pentru Eidolon 61 %+50 daune pe secundă pentru Black Hole 39 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Demonic Summoning
- niv. 9Malefice
- niv. 15Midnight Pulse
- Poziția 3: Off Lane80 %
- Poziția 4: Support11 %
Puternici împotriva lui Enigma
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +8,2% | 52,2 % | 161 | |
| +5,6% | 52,1 % | 401 | |
| +5,0% | 52,3 % | 503 | |
| +4,8% | 58,1 % | 215 | |
| +4,6% | 49,8 % | 470 | |
| +4,4% | 49,5 % | 301 | |
| +4,3% | 56,8 % | 139 | |
| +4,1% | 47,7 % | 405 | |
| +4,0% | 49,7 % | 447 | |
| +4,0% | 47,9 % | 192 | |
| +3,9% | 53,3 % | 330 | |
| +3,8% | 48,0 % | 1.255 |
Enigma e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,8% | 63,2 % | 614 | |
| +5,7% | 60,4 % | 887 | |
| +4,8% | 56,6 % | 173 | |
| +4,4% | 64,8 % | 142 | |
| +4,1% | 53,6 % | 84 | |
| +4,0% | 58,1 % | 885 | |
| +3,7% | 55,1 % | 1.039 | |
| +3,6% | 59,4 % | 726 | |
| +3,5% | 63,0 % | 373 | |
| +3,2% | 58,5 % | 135 | |
| +3,2% | 60,0 % | 902 | |
| +3,1% | 60,5 % | 220 |
Cu cine este Enigma mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,4% | 58,1 % | 167 | |
| +4,4% | 59,1 % | 675 | |
| +4,4% | 55,8 % | 382 | |
| +4,2% | 55,8 % | 489 | |
| +3,8% | 60,4 % | 336 | |
| +3,7% | 63,1 % | 978 | |
| +3,5% | 61,0 % | 182 | |
| +3,3% | 56,4 % | 55 | |
| +2,9% | 59,7 % | 159 | |
| +2,9% | 56,1 % | 305 | |
| +2,9% | 56,7 % | 300 | |
| +2,8% | 58,9 % | 540 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











