
Doom: counteri și build în Dota 2
Doom în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Doom
Start
- Tango
- Iron Branch
- Gauntlets of Strength
- Quelling Blade
- Circlet
- Magic Stick
Cizme
- 8 minPhase Boots
Pe parcursul jocului
- 2 minBracer
- 4 minMagic Wand
- 7 minWind Lace
- 11 minDrum of Endurance
- 18 minBlink Dagger
- 18 minRadiance
- 27 minBlack King Bar
- 32 minShiva's Guard
- 37 minAghanim's Scepter
Talente
- Doom aplică o suspendare 81 %Abilitatea Scorched Earth devine activă permanent 19 %25
- -10 s de repaus pentru Doom 45 %+66 daune 55 %20
- +7% viteză de mișcare pentru Scorched Earth 32 %+1.5% maxim de viață ca daune pentru Infernal Blade 68 %15
- +10% rezistență la magie 69 %+0.2 s de năucire pentru Infernal Blade 31 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Scorched Earth
- niv. 11Devour
- niv. 15Infernal Blade
- Poziția 3: Off Lane91 %
Puternici împotriva lui Doom
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,9% | 57,8 % | 911 | |
| +5,1% | 61,3 % | 1.001 | |
| +5,0% | 58,5 % | 284 | |
| +4,7% | 52,9 % | 350 | |
| +4,2% | 54,1 % | 1.106 | |
| +3,6% | 48,7 % | 2.315 | |
| +3,3% | 54,8 % | 1.189 | |
| +3,2% | 60,2 % | 4.826 | |
| +3,2% | 58,3 % | 211 | |
| +3,2% | 55,1 % | 1.168 | |
| +3,0% | 50,9 % | 2.281 | |
| +2,9% | 53,2 % | 231 |
Doom e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,1% | 57,1 % | 1.228 | |
| +4,9% | 54,1 % | 789 | |
| +4,3% | 50,4 % | 4.268 | |
| +4,3% | 50,8 % | 506 | |
| +3,3% | 52,7 % | 294 | |
| +3,2% | 53,2 % | 2.122 | |
| +3,1% | 49,7 % | 761 | |
| +2,8% | 51,4 % | 1.528 | |
| +2,7% | 52,1 % | 1.857 | |
| +2,4% | 48,5 % | 1.081 | |
| +2,4% | 47,5 % | 2.569 | |
| +2,2% | 53,8 % | 539 |
Cu cine este Doom mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,6% | 49,5 % | 204 | |
| +3,7% | 48,7 % | 743 | |
| +3,5% | 50,6 % | 318 | |
| +3,4% | 50,3 % | 181 | |
| +3,1% | 53,6 % | 140 | |
| +2,6% | 51,6 % | 4.095 | |
| +2,4% | 56,7 % | 328 | |
| +2,4% | 48,9 % | 231 | |
| +2,3% | 52,7 % | 529 | |
| +2,3% | 50,0 % | 1.056 | |
| +2,3% | 48,0 % | 641 | |
| +2,0% | 46,9 % | 595 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











