
Doom: counteri și build în Dota 2
Doom în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Doom
Start
- Tango
- Iron Branch
- Gauntlets of Strength
- Quelling Blade
- Circlet
- Magic Stick
Cizme
- 8 minPhase Boots
Pe parcursul jocului
- 2 minBracer
- 4 minMagic Wand
- 7 minWind Lace
- 11 minDrum of Endurance
- 18 minBlink Dagger
- 18 minRadiance
- 27 minBlack King Bar
- 32 minShiva's Guard
- 37 minAghanim's Scepter
Talente
- Doom aplică o suspendare 81 %Abilitatea Scorched Earth devine activă permanent 19 %25
- -10 s de repaus pentru Doom 45 %+66 daune 55 %20
- +7% viteză de mișcare pentru Scorched Earth 32 %+1.5% maxim de viață ca daune pentru Infernal Blade 68 %15
- +10% rezistență la magie 69 %+0.2 s de năucire pentru Infernal Blade 31 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Scorched Earth
- niv. 11Devour
- niv. 15Infernal Blade
- Poziția 3: Off Lane91 %
Puternici împotriva lui Doom
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,8% | 54,1 % | 610 | |
| +4,5% | 58,7 % | 741 | |
| +3,8% | 56,6 % | 290 | |
| +3,8% | 56,2 % | 203 | |
| +3,4% | 59,9 % | 675 | |
| +3,4% | 50,8 % | 266 | |
| +3,3% | 54,1 % | 567 | |
| +3,1% | 56,3 % | 128 | |
| +2,8% | 63,1 % | 195 | |
| +2,5% | 51,3 % | 1.760 | |
| +2,5% | 55,4 % | 681 | |
| +2,4% | 50,0 % | 658 |
Doom e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,9% | 55,0 % | 333 | |
| +5,2% | 54,1 % | 505 | |
| +3,7% | 56,3 % | 552 | |
| +3,7% | 49,0 % | 2.467 | |
| +3,5% | 51,0 % | 816 | |
| +3,5% | 52,4 % | 649 | |
| +3,3% | 53,7 % | 702 | |
| +3,0% | 51,4 % | 986 | |
| +2,9% | 51,5 % | 780 | |
| +2,7% | 47,7 % | 1.252 | |
| +2,5% | 52,4 % | 584 | |
| +2,4% | 48,2 % | 3.191 |
Cu cine este Doom mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,8% | 59,6 % | 208 | |
| +5,6% | 50,8 % | 132 | |
| +4,1% | 58,5 % | 188 | |
| +3,9% | 55,4 % | 139 | |
| +3,2% | 55,6 % | 216 | |
| +3,1% | 50,2 % | 273 | |
| +3,1% | 49,4 % | 81 | |
| +3,1% | 48,1 % | 532 | |
| +3,0% | 48,0 % | 198 | |
| +2,8% | 48,6 % | 941 | |
| +2,7% | 48,3 % | 1.121 | |
| +2,7% | 48,8 % | 320 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











