
Doom: counteri și build în Dota 2
Doom în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Doom
Start
- Tango
- Iron Branch
- Gauntlets of Strength
- Quelling Blade
- Circlet
- Magic Stick
Cizme
- 8 minPhase Boots
Pe parcursul jocului
- 2 minBracer
- 4 minMagic Wand
- 7 minWind Lace
- 11 minDrum of Endurance
- 18 minBlink Dagger
- 18 minRadiance
- 27 minBlack King Bar
- 32 minShiva's Guard
- 37 minAghanim's Scepter
Talente
- Doom aplică o suspendare 81 %Abilitatea Scorched Earth devine activă permanent 19 %25
- -10 s de repaus pentru Doom 45 %+66 daune 55 %20
- +7% viteză de mișcare pentru Scorched Earth 32 %+1.5% maxim de viață ca daune pentru Infernal Blade 68 %15
- +10% rezistență la magie 69 %+0.2 s de năucire pentru Infernal Blade 31 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Scorched Earth
- niv. 11Devour
- niv. 15Infernal Blade
- Poziția 3: Off Lane85 %
Puternici împotriva lui Doom
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +6,0% | 64,6 % | 82 | |
| +4,8% | 59,5 % | 190 | |
| +3,9% | 55,2 % | 105 | |
| +3,7% | 51,1 % | 376 | |
| +3,4% | 48,7 % | 78 | |
| +3,4% | 61,9 % | 197 | |
| +3,4% | 53,4 % | 163 | |
| +3,2% | 59,1 % | 66 | |
| +2,9% | 61,8 % | 579 | |
| +2,8% | 57,3 % | 150 | |
| +2,8% | 57,9 % | 121 | |
| +2,6% | 55,3 % | 141 |
Doom e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,5% | 50,7 % | 148 | |
| +4,3% | 57,7 % | 333 | |
| +4,3% | 54,9 % | 184 | |
| +4,0% | 56,5 % | 186 | |
| +4,0% | 51,5 % | 101 | |
| +3,7% | 49,4 % | 468 | |
| +3,5% | 52,4 % | 271 | |
| +3,4% | 53,4 % | 88 | |
| +2,9% | 60,4 % | 53 | |
| +2,8% | 50,6 % | 156 | |
| +2,8% | 48,8 % | 818 | |
| +2,8% | 59,4 % | 101 |
Cu cine este Doom mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,4% | 47,4 % | 38 | |
| +4,1% | 55,7 % | 106 | |
| +4,0% | 51,2 % | 84 | |
| +3,7% | 52,6 % | 348 | |
| +3,7% | 55,6 % | 81 | |
| +3,7% | 56,3 % | 96 | |
| +3,6% | 55,6 % | 18 | |
| +3,2% | 56,3 % | 222 | |
| +3,1% | 54,4 % | 160 | |
| +2,9% | 56,3 % | 64 | |
| +2,7% | 56,6 % | 198 | |
| +2,7% | 53,7 % | 449 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











