
Ringmaster: counteri și build în Dota 2
Ringmaster în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Ringmaster
Start
- Tango
- Blood Grenade
- Magic Stick
- Iron Branch
- Sentry Ward
- Observer și Sentry Warduri
Cizme
- 12 minArcane Boots
- 38 minGuardian Greaves
Pe parcursul jocului
- 3 minMagic Wand
- 6 minRing of Basilius
- 20 minRod of Atos
- 23 minGlimmer Cape
- 24 minAether Lens
- 26 minBlink Dagger
Talente
- +150 rază și distanță pentru Wheel of Wonder 31 %Escape Act oferă un descântec puternic și zbor 69 %25
- +1 s durată sângerare/încetinire pentru Impalement Arts 26 %+75/+300 daune min./max. pentru Tame the Beasts 74 %20
- Impalement Arts penetrează o țintă 34 %Imunitate la efecte negative în timpul concentrării Tame the Beasts 66 %15
- +1 încărcătură pentru Impalement Arts 0 %+75 rază pentru Tame the Beasts 100 %10
Ordinea abilităților
- niv. 8Tame the Beasts
- niv. 10Impalement Arts
- niv. 15Escape Act
- Poziția 5: Hard Support63 %
- Poziția 4: Support37 %
Puternici împotriva lui Ringmaster
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,0% | 59,4 % | 192 | |
| +3,7% | 53,5 % | 269 | |
| +3,5% | 53,2 % | 532 | |
| +3,4% | 59,5 % | 190 | |
| +3,1% | 59,4 % | 406 | |
| +2,7% | 53,1 % | 209 | |
| +2,6% | 53,4 % | 910 | |
| +2,6% | 54,5 % | 565 | |
| +2,4% | 54,5 % | 435 | |
| +2,3% | 49,3 % | 669 | |
| +2,3% | 53,4 % | 401 | |
| +2,2% | 52,9 % | 590 |
Ringmaster e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,4% | 49,0 % | 151 | |
| +3,7% | 55,2 % | 183 | |
| +3,7% | 52,4 % | 168 | |
| +3,3% | 54,3 % | 210 | |
| +3,1% | 50,7 % | 712 | |
| +3,1% | 51,8 % | 330 | |
| +2,5% | 51,9 % | 2.917 | |
| +2,4% | 52,6 % | 489 | |
| +2,2% | 50,2 % | 1.040 | |
| +2,2% | 53,5 % | 982 | |
| +2,2% | 53,0 % | 628 | |
| +2,2% | 56,5 % | 232 |
Cu cine este Ringmaster mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,3% | 55,3 % | 671 | |
| +3,6% | 52,6 % | 152 | |
| +3,5% | 54,8 % | 442 | |
| +3,5% | 49,3 % | 519 | |
| +3,5% | 55,0 % | 631 | |
| +2,9% | 57,7 % | 718 | |
| +2,7% | 54,9 % | 510 | |
| +2,7% | 52,4 % | 780 | |
| +2,7% | 51,5 % | 610 | |
| +2,5% | 52,7 % | 1.095 | |
| +2,4% | 50,9 % | 110 | |
| +2,2% | 54,9 % | 144 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











