
Ringmaster: counteri și build în Dota 2
Ringmaster în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Ringmaster
Start
- Tango
- Blood Grenade
- Magic Stick
- Iron Branch
- Sentry Ward
- Observer și Sentry Warduri
Cizme
- 12 minArcane Boots
- 38 minGuardian Greaves
Pe parcursul jocului
- 3 minMagic Wand
- 6 minRing of Basilius
- 20 minRod of Atos
- 23 minGlimmer Cape
- 24 minAether Lens
- 26 minBlink Dagger
Talente
- +150 rază și distanță pentru Wheel of Wonder 31 %Escape Act oferă un descântec puternic și zbor 69 %25
- +1 s durată sângerare/încetinire pentru Impalement Arts 26 %+75/+300 daune min./max. pentru Tame the Beasts 74 %20
- Impalement Arts penetrează o țintă 34 %Imunitate la efecte negative în timpul concentrării Tame the Beasts 66 %15
- +1 încărcătură pentru Impalement Arts 0 %+75 rază pentru Tame the Beasts 100 %10
Ordinea abilităților
- niv. 8Tame the Beasts
- niv. 10Impalement Arts
- niv. 15Escape Act
- Poziția 5: Hard Support63 %
- Poziția 4: Support37 %
Puternici împotriva lui Ringmaster
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,4% | 57,7 % | 463 | |
| +4,4% | 55,4 % | 704 | |
| +3,8% | 59,3 % | 305 | |
| +3,7% | 52,6 % | 779 | |
| +3,6% | 53,6 % | 168 | |
| +3,3% | 53,6 % | 405 | |
| +2,8% | 50,7 % | 722 | |
| +2,7% | 56,5 % | 453 | |
| +2,5% | 53,7 % | 838 | |
| +2,5% | 53,7 % | 495 | |
| +2,4% | 54,7 % | 1.106 | |
| +2,3% | 55,1 % | 303 |
Ringmaster e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,5% | 53,6 % | 1.764 | |
| +2,9% | 48,5 % | 361 | |
| +2,7% | 53,8 % | 1.282 | |
| +2,3% | 51,8 % | 332 | |
| +2,3% | 51,3 % | 589 | |
| +2,1% | 52,6 % | 959 | |
| +2,0% | 46,9 % | 789 | |
| +1,9% | 49,7 % | 708 | |
| +1,8% | 57,1 % | 1.791 | |
| +1,8% | 51,2 % | 506 | |
| +1,7% | 49,5 % | 422 | |
| +1,7% | 48,1 % | 1.731 |
Cu cine este Ringmaster mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,0% | 53,5 % | 1.002 | |
| +3,4% | 50,4 % | 591 | |
| +2,6% | 54,2 % | 2.264 | |
| +2,5% | 51,0 % | 455 | |
| +2,3% | 53,2 % | 1.002 | |
| +2,2% | 52,2 % | 312 | |
| +2,1% | 52,4 % | 1.526 | |
| +2,1% | 53,8 % | 1.963 | |
| +2,1% | 51,3 % | 386 | |
| +2,1% | 48,7 % | 1.956 | |
| +2,0% | 52,3 % | 637 | |
| +2,0% | 54,7 % | 203 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











