
Tidehunter: counteri și build în Dota 2
Tidehunter în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Tidehunter
Start
- Tango
- Gauntlets of Strength
- Iron Branch
- Quelling Blade
- Circlet
- Magic Stick
Cizme
- 9 minPhase Boots
- 11 minArcane Boots
Pe parcursul jocului
- 2 minBracer
- 3 minMagic Wand
- 6 minSoul Ring
- 14 minVladmir's Offering
- 16 minPerseverance
- 18 minBlink Dagger
- 28 minAghanim's Scepter
- 35 minShiva's Guard
Talente
- +1.0 s de năucire pentru Ravage 77 %Anchor Smash afectează clădirile 23 %25
- Descântecul de la Kraken Shell declanșează Anchor Smash 0 %-4 armură pentru Gush 100 %20
- +90 daune pentru Gush 100 %-15 s de repaus pentru Ravage 0 %15
- +10% reducere a daunelor pentru Anchor Smash 30 %+20% încetinire pentru Gush 70 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Anchor Smash
- niv. 11Kraken Shell
- niv. 15Gush
- Poziția 3: Off Lane95 %
Puternici împotriva lui Tidehunter
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,8% | 52,6 % | 718 | |
| +4,4% | 61,2 % | 98 | |
| +4,3% | 53,0 % | 585 | |
| +4,0% | 54,5 % | 393 | |
| +3,9% | 59,3 % | 1.675 | |
| +3,7% | 57,7 % | 1.917 | |
| +3,7% | 55,8 % | 208 | |
| +3,2% | 54,0 % | 2.029 | |
| +3,2% | 57,9 % | 335 | |
| +3,1% | 53,5 % | 344 | |
| +3,0% | 53,0 % | 1.061 | |
| +2,9% | 53,2 % | 1.562 |
Tidehunter e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,6% | 51,5 % | 1.157 | |
| +4,9% | 49,6 % | 139 | |
| +4,7% | 54,7 % | 128 | |
| +4,3% | 52,9 % | 851 | |
| +4,2% | 58,1 % | 554 | |
| +4,2% | 52,3 % | 455 | |
| +4,1% | 54,5 % | 187 | |
| +4,0% | 53,8 % | 158 | |
| +4,0% | 55,2 % | 67 | |
| +3,6% | 49,3 % | 879 | |
| +3,5% | 51,8 % | 707 | |
| +3,0% | 58,7 % | 404 |
Cu cine este Tidehunter mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,8% | 59,5 % | 343 | |
| +4,2% | 61,1 % | 162 | |
| +3,8% | 49,4 % | 83 | |
| +3,7% | 51,2 % | 613 | |
| +2,9% | 55,9 % | 390 | |
| +2,9% | 58,8 % | 97 | |
| +2,8% | 51,8 % | 85 | |
| +2,6% | 51,7 % | 383 | |
| +2,5% | 53,7 % | 1.184 | |
| +2,4% | 51,9 % | 799 | |
| +2,4% | 54,9 % | 426 | |
| +2,4% | 48,3 % | 348 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











