
Tidehunter: counteri și build în Dota 2
Tidehunter în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Tidehunter
Start
- Tango
- Gauntlets of Strength
- Iron Branch
- Quelling Blade
- Circlet
- Magic Stick
Cizme
- 9 minPhase Boots
- 11 minArcane Boots
Pe parcursul jocului
- 2 minBracer
- 3 minMagic Wand
- 6 minSoul Ring
- 14 minVladmir's Offering
- 16 minPerseverance
- 18 minBlink Dagger
- 28 minAghanim's Scepter
- 35 minShiva's Guard
Talente
- +1.0 s de năucire pentru Ravage 77 %Anchor Smash afectează clădirile 23 %25
- Descântecul de la Kraken Shell declanșează Anchor Smash 0 %-4 armură pentru Gush 100 %20
- +90 daune pentru Gush 100 %-15 s de repaus pentru Ravage 0 %15
- +10% reducere a daunelor pentru Anchor Smash 30 %+20% încetinire pentru Gush 70 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Anchor Smash
- niv. 11Kraken Shell
- niv. 15Gush
- Poziția 3: Off Lane91 %
Puternici împotriva lui Tidehunter
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,0% | 54,8 % | 540 | |
| +3,5% | 49,6 % | 1.235 | |
| +3,5% | 51,7 % | 638 | |
| +3,2% | 55,7 % | 5.655 | |
| +3,1% | 50,9 % | 1.212 | |
| +3,1% | 53,9 % | 2.034 | |
| +3,0% | 52,0 % | 4.142 | |
| +2,8% | 48,4 % | 1.359 | |
| +2,8% | 50,6 % | 1.430 | |
| +2,6% | 52,4 % | 6.481 | |
| +2,5% | 49,3 % | 615 | |
| +2,4% | 51,2 % | 215 |
Tidehunter e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,5% | 52,5 % | 3.547 | |
| +5,0% | 60,2 % | 480 | |
| +3,8% | 53,1 % | 507 | |
| +2,7% | 46,8 % | 4.573 | |
| +2,7% | 56,7 % | 686 | |
| +2,5% | 52,8 % | 2.352 | |
| +2,4% | 51,4 % | 759 | |
| +2,4% | 51,1 % | 1.523 | |
| +2,3% | 55,1 % | 700 | |
| +2,2% | 58,8 % | 228 | |
| +2,1% | 52,0 % | 4.036 | |
| +2,1% | 52,8 % | 1.015 |
Cu cine este Tidehunter mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +6,6% | 56,7 % | 150 | |
| +5,0% | 54,9 % | 319 | |
| +4,6% | 53,2 % | 156 | |
| +3,6% | 56,4 % | 511 | |
| +3,3% | 49,0 % | 841 | |
| +3,2% | 48,6 % | 663 | |
| +3,1% | 53,9 % | 395 | |
| +3,1% | 53,6 % | 1.332 | |
| +2,9% | 49,9 % | 988 | |
| +2,6% | 47,9 % | 1.312 | |
| +2,6% | 54,9 % | 508 | |
| +2,4% | 50,7 % | 134 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











