
Tidehunter: counteri și build în Dota 2
Tidehunter în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Tidehunter
Start
- Tango
- Gauntlets of Strength
- Iron Branch
- Quelling Blade
- Circlet
- Magic Stick
Cizme
- 9 minPhase Boots
- 11 minArcane Boots
Pe parcursul jocului
- 2 minBracer
- 3 minMagic Wand
- 6 minSoul Ring
- 14 minVladmir's Offering
- 16 minPerseverance
- 18 minBlink Dagger
- 28 minAghanim's Scepter
- 35 minShiva's Guard
Talente
- +1.0 s de năucire pentru Ravage 77 %Anchor Smash afectează clădirile 23 %25
- Descântecul de la Kraken Shell declanșează Anchor Smash 0 %-4 armură pentru Gush 100 %20
- +90 daune pentru Gush 100 %-15 s de repaus pentru Ravage 0 %15
- +10% reducere a daunelor pentru Anchor Smash 30 %+20% încetinire pentru Gush 70 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Anchor Smash
- niv. 11Kraken Shell
- niv. 15Gush
- Poziția 3: Off Lane94 %
Puternici împotriva lui Tidehunter
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,9% | 51,8 % | 1.770 | |
| +4,5% | 59,4 % | 271 | |
| +4,3% | 57,0 % | 607 | |
| +4,2% | 53,4 % | 6.624 | |
| +3,6% | 50,3 % | 1.769 | |
| +3,6% | 57,4 % | 6.919 | |
| +3,4% | 51,9 % | 746 | |
| +3,3% | 57,4 % | 767 | |
| +3,0% | 51,9 % | 497 | |
| +2,9% | 53,2 % | 2.823 | |
| +2,8% | 55,4 % | 6.115 | |
| +2,6% | 55,5 % | 1.228 |
Tidehunter e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +7,1% | 58,1 % | 757 | |
| +6,7% | 52,2 % | 3.766 | |
| +5,2% | 54,6 % | 1.853 | |
| +4,3% | 47,3 % | 414 | |
| +4,2% | 53,0 % | 396 | |
| +4,0% | 55,4 % | 251 | |
| +3,6% | 56,9 % | 510 | |
| +3,3% | 51,8 % | 3.434 | |
| +3,1% | 53,2 % | 2.507 | |
| +3,0% | 54,4 % | 2.398 | |
| +2,9% | 47,3 % | 4.743 | |
| +2,9% | 53,4 % | 386 |
Cu cine este Tidehunter mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,7% | 59,8 % | 174 | |
| +3,4% | 49,6 % | 720 | |
| +3,0% | 47,8 % | 1.107 | |
| +3,0% | 48,8 % | 1.472 | |
| +2,7% | 49,2 % | 319 | |
| +2,5% | 54,1 % | 599 | |
| +2,4% | 47,6 % | 1.524 | |
| +2,3% | 52,6 % | 2.796 | |
| +2,3% | 53,8 % | 351 | |
| +2,2% | 55,2 % | 1.251 | |
| +2,1% | 48,6 % | 937 | |
| +2,0% | 51,1 % | 274 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











