
Sniper: counteri și build în Dota 2
Sniper în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Sniper
Start
- Tango
- Slippers of Agility
- Circlet
- Iron Branch
- Faerie Fire
- Observer Ward
Cizme
- 8 minPower Treads
Pe parcursul jocului
- 1 minWraith Band
- 3 minMagic Wand
- 15 minMaelstrom
- 17 minDragon Lance
- 25 minHurricane Pike
- 25 minSpecialist's Array
- 26 minMjollnir
- 27 minShadow Blade
- 31 minCrystalys
Talente
- -30 s pentru refacerea încărcăturii de Shrapnel 27 %+50 distanță maximă de împingere pentru Headshot 73 %25
- +2 s durată pentru Take Aim 69 %+30% daune pentru Shrapnel 31 %20
- +45 viteză de atac cât timp Take Aim e activ 69 %+150 daune pentru Assassinate 31 %15
- +50 distanță de atac pasivă pentru Take Aim 18 %+30 daune pentru Headshot 83 %10
Ordinea abilităților
- niv. 8Shrapnel
- niv. 10Headshot
- niv. 14Take Aim
- Poziția 2: Mid Lane63 %
- Poziția 4: Support15 %
- Poziția 1: Safe Lane14 %
Puternici împotriva lui Sniper
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,7% | 57,4 % | 850 | |
| +4,6% | 52,5 % | 5.604 | |
| +4,0% | 57,5 % | 11.981 | |
| +3,9% | 59,0 % | 3.278 | |
| +3,8% | 54,7 % | 3.784 | |
| +3,5% | 53,9 % | 2.065 | |
| +3,5% | 53,7 % | 3.176 | |
| +3,3% | 58,6 % | 9.568 | |
| +2,7% | 56,2 % | 940 | |
| +2,4% | 54,0 % | 18.388 | |
| +2,3% | 51,0 % | 3.651 | |
| +2,2% | 53,1 % | 13.646 |
Sniper e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,1% | 54,5 % | 1.734 | |
| +3,5% | 50,2 % | 2.572 | |
| +2,7% | 50,7 % | 8.053 | |
| +2,7% | 49,6 % | 1.558 | |
| +2,4% | 48,7 % | 5.854 | |
| +2,3% | 52,9 % | 1.100 | |
| +2,2% | 50,0 % | 12.062 | |
| +2,2% | 50,2 % | 12.099 | |
| +2,1% | 55,0 % | 5.835 | |
| +2,1% | 55,5 % | 2.561 | |
| +2,0% | 51,6 % | 2.153 | |
| +2,0% | 53,0 % | 2.851 |
Cu cine este Sniper mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,6% | 60,0 % | 515 | |
| +2,9% | 48,8 % | 578 | |
| +2,8% | 51,5 % | 12.087 | |
| +2,6% | 47,2 % | 1.504 | |
| +2,2% | 49,3 % | 3.872 | |
| +2,1% | 51,7 % | 2.754 | |
| +1,9% | 50,7 % | 19.031 | |
| +1,8% | 51,6 % | 1.698 | |
| +1,8% | 49,0 % | 5.082 | |
| +1,5% | 52,9 % | 4.970 | |
| +1,5% | 52,3 % | 7.355 | |
| +1,5% | 52,1 % | 10.972 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











