
Sniper: counteri și build în Dota 2
Sniper în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Sniper
Start
- Tango
- Slippers of Agility
- Circlet
- Iron Branch
- Faerie Fire
- Observer Ward
Cizme
- 8 minPower Treads
Pe parcursul jocului
- 1 minWraith Band
- 3 minMagic Wand
- 15 minMaelstrom
- 17 minDragon Lance
- 25 minHurricane Pike
- 25 minSpecialist's Array
- 26 minMjollnir
- 27 minShadow Blade
- 31 minCrystalys
Talente
- -30 s pentru refacerea încărcăturii de Shrapnel 27 %+50 distanță maximă de împingere pentru Headshot 73 %25
- +2 s durată pentru Take Aim 69 %+30% daune pentru Shrapnel 31 %20
- +45 viteză de atac cât timp Take Aim e activ 69 %+150 daune pentru Assassinate 31 %15
- +50 distanță de atac pasivă pentru Take Aim 18 %+30 daune pentru Headshot 83 %10
Ordinea abilităților
- niv. 8Shrapnel
- niv. 10Headshot
- niv. 14Take Aim
- Poziția 2: Mid Lane71 %
- Poziția 1: Safe Lane13 %
- Poziția 4: Support11 %
Puternici împotriva lui Sniper
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,4% | 55,6 % | 1.193 | |
| +4,8% | 63,0 % | 189 | |
| +4,2% | 56,7 % | 707 | |
| +4,1% | 58,6 % | 1.069 | |
| +4,1% | 58,8 % | 879 | |
| +3,8% | 60,2 % | 585 | |
| +3,7% | 56,4 % | 537 | |
| +3,6% | 57,4 % | 493 | |
| +3,5% | 58,4 % | 466 | |
| +3,3% | 59,3 % | 1.717 | |
| +3,2% | 55,3 % | 959 | |
| +3,1% | 57,4 % | 1.693 |
Sniper e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,1% | 56,5 % | 391 | |
| +3,6% | 50,4 % | 248 | |
| +3,4% | 47,1 % | 365 | |
| +3,3% | 52,5 % | 488 | |
| +3,2% | 56,4 % | 606 | |
| +3,1% | 55,4 % | 831 | |
| +3,0% | 53,6 % | 261 | |
| +2,8% | 54,2 % | 618 | |
| +2,6% | 49,0 % | 672 | |
| +2,5% | 50,9 % | 1.068 | |
| +2,5% | 54,6 % | 800 | |
| +2,4% | 50,7 % | 2.048 |
Cu cine este Sniper mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,5% | 52,7 % | 1.612 | |
| +3,2% | 53,5 % | 529 | |
| +3,1% | 54,0 % | 1.352 | |
| +3,1% | 44,4 % | 99 | |
| +2,9% | 48,8 % | 1.582 | |
| +2,6% | 49,8 % | 3.723 | |
| +2,3% | 54,1 % | 296 | |
| +2,1% | 50,4 % | 1.493 | |
| +2,0% | 50,9 % | 1.003 | |
| +1,9% | 57,1 % | 77 | |
| +1,8% | 48,0 % | 488 | |
| +1,7% | 49,9 % | 1.221 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











