
Sniper: counteri și build în Dota 2
Sniper în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Sniper
Start
- Tango
- Slippers of Agility
- Circlet
- Iron Branch
- Faerie Fire
- Observer Ward
Cizme
- 8 minPower Treads
Pe parcursul jocului
- 1 minWraith Band
- 3 minMagic Wand
- 15 minMaelstrom
- 17 minDragon Lance
- 25 minHurricane Pike
- 25 minSpecialist's Array
- 26 minMjollnir
- 27 minShadow Blade
- 31 minCrystalys
Talente
- -30 s pentru refacerea încărcăturii de Shrapnel 27 %+50 distanță maximă de împingere pentru Headshot 73 %25
- +2 s durată pentru Take Aim 69 %+30% daune pentru Shrapnel 31 %20
- +45 viteză de atac cât timp Take Aim e activ 69 %+150 daune pentru Assassinate 31 %15
- +50 distanță de atac pasivă pentru Take Aim 18 %+30 daune pentru Headshot 83 %10
Ordinea abilităților
- niv. 8Shrapnel
- niv. 10Headshot
- niv. 14Take Aim
- Poziția 2: Mid Lane58 %
- Poziția 1: Safe Lane18 %
Puternici împotriva lui Sniper
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,9% | 52,9 % | 1.600 | |
| +4,1% | 51,6 % | 744 | |
| +3,5% | 55,9 % | 1.108 | |
| +3,3% | 60,0 % | 462 | |
| +3,3% | 56,0 % | 3.494 | |
| +3,1% | 51,6 % | 1.111 | |
| +3,0% | 54,7 % | 5.662 | |
| +2,5% | 53,3 % | 375 | |
| +2,5% | 48,8 % | 293 | |
| +2,3% | 51,2 % | 649 | |
| +2,2% | 50,3 % | 855 | |
| +2,1% | 54,5 % | 2.720 |
Sniper e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,7% | 56,8 % | 811 | |
| +3,6% | 56,6 % | 740 | |
| +2,9% | 51,5 % | 462 | |
| +2,7% | 55,3 % | 1.005 | |
| +2,7% | 51,2 % | 1.415 | |
| +2,7% | 53,4 % | 1.650 | |
| +2,5% | 56,6 % | 5.272 | |
| +2,5% | 55,4 % | 3.280 | |
| +2,3% | 57,1 % | 550 | |
| +2,2% | 55,4 % | 1.288 | |
| +2,0% | 53,4 % | 1.281 | |
| +2,0% | 58,0 % | 448 |
Cu cine este Sniper mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +6,3% | 59,1 % | 516 | |
| +3,9% | 58,6 % | 58 | |
| +3,4% | 53,6 % | 653 | |
| +3,2% | 52,2 % | 2.209 | |
| +2,7% | 53,7 % | 311 | |
| +2,2% | 55,0 % | 2.666 | |
| +1,9% | 50,5 % | 570 | |
| +1,9% | 55,4 % | 2.913 | |
| +1,7% | 55,0 % | 4.151 | |
| +1,6% | 53,4 % | 4.524 | |
| +1,5% | 49,5 % | 685 | |
| +1,5% | 53,1 % | 1.539 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











