
Timbersaw: counteri și build în Dota 2
Timbersaw în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Timbersaw
Start
- Tango
- Gauntlets of Strength
- Iron Branch
- Quelling Blade
- Magic Stick
- Circlet
Cizme
- 10 minArcane Boots
- 10 minPower Treads
- 38 minBoots of Travel
Pe parcursul jocului
- 2 minBracer
- 3 minMagic Wand
- 5 minSoul Ring
- 6 minRing of Basilius
- 14 minKaya
- 19 minBlink Dagger
- 20 minKaya and Sange
- 31 minAghanim's Scepter
- 33 minShiva's Guard
Talente
- +75 daune bonus de la copaci pentru Whirling Death 32 %+75% distanță/viteză de proiectil pentru Timber Chain 68 %25
- Exposure Therapy oferă 12 vindecare per copac distrus 29 %+6% încetinire pentru Chakram 72 %20
- +2% pierdere de atribute pentru Whirling Death 80 %+6 suprapuneri maxime/+1 suprapuneri de atacuri de erou pentru Reactive Armor 20 %15
Ordinea abilităților
- niv. 7Whirling Death
- niv. 10Timber Chain
- niv. 15Reactive Armor
- Poziția 3: Off Lane86 %
Puternici împotriva lui Timbersaw
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,5% | 64,6 % | 229 | |
| +4,3% | 60,2 % | 422 | |
| +4,0% | 54,9 % | 184 | |
| +3,9% | 57,9 % | 145 | |
| +3,8% | 55,1 % | 267 | |
| +3,7% | 57,6 % | 675 | |
| +3,5% | 56,7 % | 104 | |
| +3,4% | 53,7 % | 201 | |
| +3,2% | 56,9 % | 367 | |
| +3,1% | 55,3 % | 190 | |
| +3,0% | 55,1 % | 243 | |
| +3,0% | 58,2 % | 79 |
Timbersaw e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +6,3% | 50,7 % | 523 | |
| +5,7% | 49,4 % | 89 | |
| +5,3% | 51,4 % | 311 | |
| +5,1% | 61,1 % | 72 | |
| +4,9% | 56,1 % | 212 | |
| +4,6% | 52,1 % | 48 | |
| +4,6% | 67,9 % | 53 | |
| +3,3% | 56,1 % | 41 | |
| +3,2% | 47,4 % | 95 | |
| +3,1% | 46,5 % | 288 | |
| +3,0% | 53,6 % | 224 | |
| +2,9% | 52,9 % | 157 |
Cu cine este Timbersaw mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +6,1% | 59,3 % | 246 | |
| +5,9% | 48,4 % | 31 | |
| +5,5% | 57,1 % | 91 | |
| +4,4% | 45,7 % | 46 | |
| +3,8% | 62,7 % | 75 | |
| +3,6% | 51,4 % | 426 | |
| +3,4% | 48,4 % | 182 | |
| +3,3% | 53,1 % | 226 | |
| +3,0% | 49,2 % | 632 | |
| +2,9% | 50,0 % | 112 | |
| +2,8% | 52,4 % | 42 | |
| +2,5% | 51,8 % | 83 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











