
Timbersaw: counteri și build în Dota 2
Timbersaw în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Timbersaw
Start
- Tango
- Gauntlets of Strength
- Iron Branch
- Quelling Blade
- Magic Stick
- Circlet
Cizme
- 10 minArcane Boots
- 10 minPower Treads
- 38 minBoots of Travel
Pe parcursul jocului
- 2 minBracer
- 3 minMagic Wand
- 5 minSoul Ring
- 6 minRing of Basilius
- 14 minKaya
- 19 minBlink Dagger
- 20 minKaya and Sange
- 31 minAghanim's Scepter
- 33 minShiva's Guard
Talente
- +75 daune bonus de la copaci pentru Whirling Death 32 %+75% distanță/viteză de proiectil pentru Timber Chain 68 %25
- Exposure Therapy oferă 12 vindecare per copac distrus 29 %+6% încetinire pentru Chakram 72 %20
- +2% pierdere de atribute pentru Whirling Death 80 %+6 suprapuneri maxime/+1 suprapuneri de atacuri de erou pentru Reactive Armor 20 %15
Ordinea abilităților
- niv. 7Whirling Death
- niv. 10Timber Chain
- niv. 15Reactive Armor
- Poziția 3: Off Lane87 %
- Poziția 2: Mid Lane11 %
Puternici împotriva lui Timbersaw
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +6,8% | 64,1 % | 557 | |
| +5,1% | 57,1 % | 1.228 | |
| +4,7% | 57,3 % | 511 | |
| +4,7% | 58,7 % | 1.679 | |
| +4,6% | 56,1 % | 683 | |
| +4,4% | 60,7 % | 738 | |
| +3,7% | 62,0 % | 2.629 | |
| +3,6% | 56,0 % | 955 | |
| +3,3% | 56,8 % | 505 | |
| +3,3% | 55,2 % | 1.416 | |
| +3,3% | 58,6 % | 732 | |
| +3,1% | 56,5 % | 1.769 |
Timbersaw e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +6,8% | 56,1 % | 155 | |
| +6,6% | 55,4 % | 222 | |
| +5,1% | 50,5 % | 778 | |
| +5,1% | 47,4 % | 2.202 | |
| +4,9% | 55,9 % | 601 | |
| +4,9% | 51,8 % | 1.770 | |
| +4,4% | 54,6 % | 551 | |
| +4,2% | 50,6 % | 1.261 | |
| +4,1% | 49,7 % | 1.015 | |
| +3,6% | 48,6 % | 251 | |
| +3,1% | 53,2 % | 329 | |
| +3,0% | 51,5 % | 658 |
Cu cine este Timbersaw mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +7,8% | 54,7 % | 203 | |
| +5,8% | 52,0 % | 179 | |
| +4,0% | 53,8 % | 372 | |
| +3,3% | 48,8 % | 213 | |
| +3,1% | 46,9 % | 808 | |
| +2,9% | 46,8 % | 547 | |
| +2,8% | 47,1 % | 244 | |
| +2,7% | 52,0 % | 198 | |
| +2,6% | 49,1 % | 2.583 | |
| +2,5% | 51,9 % | 1.323 | |
| +2,5% | 52,8 % | 807 | |
| +2,4% | 42,2 % | 658 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











