
Monkey King: counteri și build în Dota 2
Monkey King în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Monkey King
Start
- Quelling Blade
- Tango
- Iron Branch
- Circlet
- Magic Stick
- Faerie Fire
Cizme
- 7 minPower Treads
- 8 minPhase Boots
Pe parcursul jocului
- 2 minWraith Band
- 3 minMagic Wand
- 10 minPerseverance
- 12 minDiffusal Blade
- 14 minEcho Sabre
- 15 minBattle Fury
- 20 minDesolator
- 28 minBlack King Bar
Talente
- -1 lovitură necesară pentru Jingu Mastery 12 %Inel suplimentar pentru Wukong's Command 89 %25
- Jingu Mastery nu poate fi descântat 9 %+60% daune critice pentru Boundless Strike 91 %20
- Repaus de 0 s pentru Primal Spring 12 %+110 daune pentru Jingu Mastery 88 %15
- +300 distanță de invocare pentru Tree Dance 76 %+0.2 s de năucire pentru Boundless Strike 24 %10
Ordinea abilităților
- niv. 8Jingu Mastery
- niv. 11Boundless Strike
- niv. 14Tree Dance
- Poziția 1: Safe Lane61 %
- Poziția 2: Mid Lane28 %
Puternici împotriva lui Monkey King
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +6,5% | 60,6 % | 221 | |
| +4,7% | 58,8 % | 391 | |
| +4,4% | 69,6 % | 69 | |
| +4,4% | 54,1 % | 61 | |
| +4,4% | 69,2 % | 117 | |
| +4,1% | 56,0 % | 168 | |
| +4,0% | 56,3 % | 64 | |
| +3,9% | 61,0 % | 313 | |
| +3,6% | 59,6 % | 572 | |
| +3,5% | 55,5 % | 732 | |
| +3,3% | 55,4 % | 298 | |
| +2,7% | 56,3 % | 368 |
Monkey King e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,9% | 51,8 % | 112 | |
| +5,2% | 54,8 % | 480 | |
| +5,1% | 53,8 % | 186 | |
| +4,2% | 52,9 % | 121 | |
| +4,1% | 41,6 % | 101 | |
| +3,7% | 52,6 % | 559 | |
| +3,6% | 57,1 % | 177 | |
| +3,5% | 51,3 % | 312 | |
| +3,0% | 55,6 % | 320 | |
| +3,0% | 46,8 % | 709 | |
| +2,7% | 49,4 % | 806 | |
| +2,7% | 50,4 % | 583 |
Cu cine este Monkey King mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,7% | 62,4 % | 109 | |
| +4,3% | 51,4 % | 627 | |
| +3,4% | 53,0 % | 134 | |
| +3,3% | 50,0 % | 32 | |
| +3,2% | 52,9 % | 191 | |
| +2,9% | 52,3 % | 478 | |
| +2,5% | 48,4 % | 122 | |
| +2,4% | 50,5 % | 957 | |
| +2,3% | 53,4 % | 223 | |
| +2,2% | 48,5 % | 136 | |
| +2,2% | 50,0 % | 112 | |
| +2,1% | 47,2 % | 375 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











