
Monkey King: counteri și build în Dota 2
Monkey King în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Monkey King
Start
- Quelling Blade
- Tango
- Iron Branch
- Circlet
- Magic Stick
- Faerie Fire
Cizme
- 7 minPower Treads
- 8 minPhase Boots
Pe parcursul jocului
- 2 minWraith Band
- 3 minMagic Wand
- 10 minPerseverance
- 12 minDiffusal Blade
- 14 minEcho Sabre
- 15 minBattle Fury
- 20 minDesolator
- 28 minBlack King Bar
Talente
- -1 lovitură necesară pentru Jingu Mastery 12 %Inel suplimentar pentru Wukong's Command 89 %25
- Jingu Mastery nu poate fi descântat 9 %+60% daune critice pentru Boundless Strike 91 %20
- Repaus de 0 s pentru Primal Spring 12 %+110 daune pentru Jingu Mastery 88 %15
- +300 distanță de invocare pentru Tree Dance 76 %+0.2 s de năucire pentru Boundless Strike 24 %10
Ordinea abilităților
- niv. 8Jingu Mastery
- niv. 11Boundless Strike
- niv. 14Tree Dance
- Poziția 1: Safe Lane54 %
- Poziția 2: Mid Lane29 %
Puternici împotriva lui Monkey King
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,9% | 63,2 % | 285 | |
| +4,9% | 57,6 % | 165 | |
| +3,9% | 56,5 % | 214 | |
| +3,9% | 51,0 % | 145 | |
| +3,8% | 56,2 % | 891 | |
| +3,5% | 55,8 % | 430 | |
| +3,1% | 57,9 % | 2.308 | |
| +2,9% | 57,2 % | 3.899 | |
| +2,8% | 58,5 % | 130 | |
| +2,5% | 59,5 % | 625 | |
| +2,4% | 56,0 % | 686 | |
| +2,3% | 58,4 % | 1.320 |
Monkey King e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +8,8% | 55,5 % | 479 | |
| +5,7% | 53,2 % | 1.011 | |
| +4,9% | 45,5 % | 246 | |
| +4,9% | 52,9 % | 399 | |
| +3,9% | 47,3 % | 1.260 | |
| +3,9% | 48,9 % | 1.139 | |
| +3,4% | 47,4 % | 591 | |
| +3,2% | 53,9 % | 152 | |
| +3,0% | 48,3 % | 1.179 | |
| +2,8% | 48,4 % | 1.359 | |
| +2,8% | 55,6 % | 297 | |
| +2,7% | 49,8 % | 325 |
Cu cine este Monkey King mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,2% | 49,1 % | 159 | |
| +3,8% | 47,5 % | 282 | |
| +3,4% | 48,4 % | 639 | |
| +3,4% | 50,1 % | 709 | |
| +3,1% | 47,2 % | 4.144 | |
| +3,0% | 48,4 % | 1.220 | |
| +2,9% | 48,1 % | 318 | |
| +2,6% | 44,3 % | 958 | |
| +2,6% | 48,0 % | 1.147 | |
| +2,5% | 44,5 % | 146 | |
| +2,3% | 50,5 % | 204 | |
| +2,2% | 51,7 % | 271 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











