
Monkey King: counteri și build în Dota 2
Monkey King în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Monkey King
Start
- Quelling Blade
- Tango
- Iron Branch
- Circlet
- Magic Stick
- Faerie Fire
Cizme
- 7 minPower Treads
- 8 minPhase Boots
Pe parcursul jocului
- 2 minWraith Band
- 3 minMagic Wand
- 10 minPerseverance
- 12 minDiffusal Blade
- 14 minEcho Sabre
- 15 minBattle Fury
- 20 minDesolator
- 28 minBlack King Bar
Talente
- -1 lovitură necesară pentru Jingu Mastery 12 %Inel suplimentar pentru Wukong's Command 89 %25
- Jingu Mastery nu poate fi descântat 9 %+60% daune critice pentru Boundless Strike 91 %20
- Repaus de 0 s pentru Primal Spring 12 %+110 daune pentru Jingu Mastery 88 %15
- +300 distanță de invocare pentru Tree Dance 76 %+0.2 s de năucire pentru Boundless Strike 24 %10
Ordinea abilităților
- niv. 8Jingu Mastery
- niv. 11Boundless Strike
- niv. 14Tree Dance
- Poziția 1: Safe Lane61 %
- Poziția 2: Mid Lane27 %
Puternici împotriva lui Monkey King
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +6,2% | 57,8 % | 147 | |
| +6,1% | 59,5 % | 343 | |
| +4,3% | 57,4 % | 462 | |
| +3,7% | 55,4 % | 166 | |
| +3,3% | 58,9 % | 1.952 | |
| +3,1% | 58,4 % | 1.309 | |
| +3,1% | 54,4 % | 2.149 | |
| +3,1% | 57,0 % | 2.679 | |
| +2,9% | 54,2 % | 539 | |
| +2,3% | 57,8 % | 2.958 | |
| +2,2% | 54,0 % | 1.110 | |
| +2,1% | 56,7 % | 744 |
Monkey King e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +7,1% | 56,9 % | 756 | |
| +5,8% | 51,9 % | 561 | |
| +5,5% | 45,2 % | 305 | |
| +3,9% | 49,6 % | 2.551 | |
| +3,6% | 50,3 % | 1.769 | |
| +3,4% | 49,1 % | 1.214 | |
| +3,1% | 47,6 % | 993 | |
| +2,9% | 49,4 % | 2.043 | |
| +2,8% | 46,8 % | 402 | |
| +2,7% | 46,9 % | 605 | |
| +2,7% | 48,9 % | 1.541 | |
| +2,5% | 49,5 % | 654 |
Cu cine este Monkey King mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,9% | 48,5 % | 305 | |
| +3,9% | 50,0 % | 106 | |
| +2,7% | 47,0 % | 1.225 | |
| +2,5% | 51,2 % | 2.437 | |
| +2,4% | 45,3 % | 450 | |
| +2,3% | 48,4 % | 626 | |
| +2,2% | 52,2 % | 295 | |
| +2,0% | 44,2 % | 591 | |
| +1,9% | 49,8 % | 3.374 | |
| +1,8% | 50,1 % | 1.038 | |
| +1,7% | 46,8 % | 1.186 | |
| +1,7% | 46,5 % | 301 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











