
Jakiro: counteri și build în Dota 2
Jakiro în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Jakiro
Start
- Tango
- Blood Grenade
- Magic Stick
- Iron Branch
- Sentry Ward
- Observer și Sentry Warduri
Cizme
- 11 minArcane Boots
- 36 minGuardian Greaves
Pe parcursul jocului
- 3 minMagic Wand
- 6 minRing of Basilius
- 11 minWind Lace
- 22 minGlimmer Cape
- 23 minEul's Scepter of Divinity
- 25 minForce Staff
- 34 minAghanim's Scepter
Talente
- +100% daune și distanță pentru Dual Breath 63 %+3.5% daune din maximul de viață pentru Liquid Frost/Fire 38 %25
- +0.4 s de năucire pentru Ice Path 32 %+25 daune pentru Macropyre 69 %20
- +175 distanță de atac 62 %-3.5 s de repaus pentru Dual Breath 38 %15
- +30 încetinire a vitezei de atac pentru Liquid Fire 74 %+100 daune pentru Ice Path 26 %10
Ordinea abilităților
- niv. 8Liquid Frost
- niv. 9Liquid Fire
- niv. 10Dual Breath
- niv. 15Ice Path
- Poziția 5: Hard Support66 %
- Poziția 4: Support27 %
Puternici împotriva lui Jakiro
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +2,9% | 63,9 % | 216 | |
| +2,7% | 55,8 % | 2.225 | |
| +2,7% | 59,4 % | 197 | |
| +2,7% | 52,0 % | 494 | |
| +2,7% | 55,7 % | 336 | |
| +2,6% | 57,2 % | 388 | |
| +2,6% | 54,6 % | 295 | |
| +2,4% | 52,9 % | 898 | |
| +2,4% | 55,7 % | 1.370 | |
| +2,3% | 56,6 % | 385 | |
| +2,1% | 52,6 % | 519 | |
| +2,1% | 55,4 % | 607 |
Jakiro e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,7% | 49,1 % | 114 | |
| +3,4% | 54,3 % | 116 | |
| +3,3% | 44,0 % | 134 | |
| +3,1% | 47,9 % | 1.193 | |
| +3,1% | 56,3 % | 190 | |
| +3,0% | 54,1 % | 327 | |
| +3,0% | 55,5 % | 164 | |
| +3,0% | 45,3 % | 53 | |
| +2,9% | 49,9 % | 729 | |
| +2,8% | 50,8 % | 663 | |
| +2,8% | 50,0 % | 646 | |
| +2,4% | 47,4 % | 344 |
Cu cine este Jakiro mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,7% | 51,9 % | 52 | |
| +3,7% | 55,1 % | 719 | |
| +3,3% | 52,3 % | 453 | |
| +2,8% | 51,6 % | 62 | |
| +2,7% | 52,0 % | 346 | |
| +2,6% | 49,2 % | 459 | |
| +2,5% | 52,7 % | 1.112 | |
| +2,4% | 52,6 % | 407 | |
| +2,4% | 52,1 % | 267 | |
| +2,4% | 49,1 % | 499 | |
| +2,1% | 49,0 % | 1.547 | |
| +2,0% | 51,6 % | 822 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











