
Windranger: counteri și build în Dota 2
Windranger în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Windranger
Start
- Tango
- Iron Branch
- Blood Grenade
- Circlet
- Magic Stick
- Sentry Ward
Cizme
- 12 minArcane Boots
- 15 minPower Treads
- 42 minBoots of Travel
Pe parcursul jocului
- 3 minMagic Wand
- 3 minNull Talisman
- 4 minBracer
- 7 minRing of Basilius
- 7 minUrn of Shadows
- 13 minEssence Distiller
- 20 minMaelstrom
- 24 minBlink Dagger
- 24 minOrchid Malevolence
- 35 minBlack King Bar
Talente
- Powershot execută eroii inamici care au sub 16% din maximul de viață 48 %Uciderile cu Focus Fire reduc repausul cu 16 s 52 %25
- +0.75 s durată pentru Shackleshot 39 %-10% reducere a daunelor pentru Focus Fire 61 %20
- +40 viteză de mișcare maximă pentru Tailwind 46 %-15% reducere pentru Powershot 54 %15
- +1 s de încetinire pentru Powershot 23 %+0.75 s durată pentru Windrun 77 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Powershot
- niv. 11Windrun
- niv. 15Shackleshot
- Poziția 4: Support32 %
- Poziția 2: Mid Lane27 %
- Poziția 1: Safe Lane19 %
- Poziția 5: Hard Support13 %
- Poziția 3: Off Lane10 %
Puternici împotriva lui Windranger
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,8% | 54,2 % | 733 | |
| +2,6% | 52,3 % | 6.791 | |
| +2,1% | 52,9 % | 6.118 | |
| +2,0% | 52,0 % | 2.376 | |
| +1,9% | 46,5 % | 6.835 | |
| +1,8% | 53,0 % | 6.185 | |
| +1,8% | 55,5 % | 3.004 | |
| +1,7% | 50,3 % | 8.544 | |
| +1,7% | 50,5 % | 3.673 | |
| +1,7% | 51,0 % | 3.264 | |
| +1,7% | 53,4 % | 12.093 | |
| +1,6% | 52,7 % | 13.793 |
Windranger e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,4% | 51,2 % | 906 | |
| +3,0% | 49,0 % | 625 | |
| +3,0% | 51,8 % | 2.584 | |
| +2,8% | 51,1 % | 2.913 | |
| +2,6% | 45,0 % | 1.061 | |
| +2,6% | 58,2 % | 536 | |
| +2,5% | 51,8 % | 5.692 | |
| +2,4% | 51,6 % | 2.166 | |
| +2,4% | 51,7 % | 1.830 | |
| +2,4% | 54,7 % | 2.457 | |
| +2,1% | 51,9 % | 4.927 | |
| +2,1% | 48,7 % | 12.594 |
Cu cine este Windranger mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +2,6% | 47,8 % | 2.647 | |
| +2,5% | 46,7 % | 403 | |
| +2,3% | 50,6 % | 801 | |
| +2,3% | 50,1 % | 1.815 | |
| +2,2% | 48,6 % | 1.060 | |
| +2,2% | 47,9 % | 1.430 | |
| +2,1% | 51,7 % | 3.151 | |
| +2,0% | 53,2 % | 521 | |
| +1,8% | 48,7 % | 3.811 | |
| +1,8% | 46,3 % | 201 | |
| +1,8% | 47,8 % | 1.286 | |
| +1,7% | 47,3 % | 2.115 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











