
Windranger: counteri și build în Dota 2
Windranger în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Windranger
Start
- Tango
- Iron Branch
- Blood Grenade
- Circlet
- Magic Stick
- Sentry Ward
Cizme
- 12 minArcane Boots
- 15 minPower Treads
- 42 minBoots of Travel
Pe parcursul jocului
- 3 minMagic Wand
- 3 minNull Talisman
- 4 minBracer
- 7 minRing of Basilius
- 7 minUrn of Shadows
- 13 minEssence Distiller
- 20 minMaelstrom
- 24 minBlink Dagger
- 24 minOrchid Malevolence
- 35 minBlack King Bar
Talente
- Powershot execută eroii inamici care au sub 16% din maximul de viață 48 %Uciderile cu Focus Fire reduc repausul cu 16 s 52 %25
- +0.75 s durată pentru Shackleshot 39 %-10% reducere a daunelor pentru Focus Fire 61 %20
- +40 viteză de mișcare maximă pentru Tailwind 46 %-15% reducere pentru Powershot 54 %15
- +1 s de încetinire pentru Powershot 23 %+0.75 s durată pentru Windrun 77 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Powershot
- niv. 11Windrun
- niv. 15Shackleshot
- Poziția 4: Support29 %
- Poziția 1: Safe Lane27 %
- Poziția 2: Mid Lane19 %
- Poziția 3: Off Lane15 %
- Poziția 5: Hard Support10 %
Puternici împotriva lui Windranger
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,8% | 58,6 % | 418 | |
| +3,2% | 51,4 % | 1.622 | |
| +3,0% | 57,3 % | 562 | |
| +2,7% | 61,3 % | 93 | |
| +2,6% | 57,1 % | 2.383 | |
| +2,4% | 52,6 % | 234 | |
| +2,4% | 48,6 % | 2.577 | |
| +2,3% | 52,1 % | 4.256 | |
| +1,8% | 53,1 % | 1.887 | |
| +1,7% | 50,9 % | 1.073 | |
| +1,7% | 51,2 % | 1.226 | |
| +1,7% | 55,2 % | 1.160 |
Windranger e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,7% | 57,3 % | 912 | |
| +3,7% | 53,4 % | 1.652 | |
| +2,5% | 55,0 % | 811 | |
| +2,4% | 53,8 % | 1.397 | |
| +2,4% | 52,1 % | 1.178 | |
| +2,3% | 52,9 % | 3.529 | |
| +2,2% | 50,2 % | 4.362 | |
| +2,2% | 48,4 % | 552 | |
| +2,1% | 52,8 % | 1.091 | |
| +2,1% | 48,1 % | 295 | |
| +2,0% | 54,8 % | 1.158 | |
| +2,0% | 50,6 % | 1.619 |
Cu cine este Windranger mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,6% | 58,8 % | 578 | |
| +3,3% | 50,0 % | 1.422 | |
| +3,2% | 52,0 % | 98 | |
| +3,2% | 57,0 % | 251 | |
| +3,0% | 54,9 % | 823 | |
| +2,8% | 52,0 % | 587 | |
| +2,4% | 53,3 % | 883 | |
| +2,2% | 48,3 % | 472 | |
| +2,2% | 47,9 % | 449 | |
| +2,1% | 50,9 % | 1.550 | |
| +2,0% | 49,9 % | 527 | |
| +1,8% | 52,5 % | 1.027 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











