
Windranger: counteri și build în Dota 2
Windranger în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Windranger
Start
- Tango
- Iron Branch
- Blood Grenade
- Circlet
- Magic Stick
- Sentry Ward
Cizme
- 12 minArcane Boots
- 15 minPower Treads
- 42 minBoots of Travel
Pe parcursul jocului
- 3 minMagic Wand
- 3 minNull Talisman
- 4 minBracer
- 7 minRing of Basilius
- 7 minUrn of Shadows
- 13 minEssence Distiller
- 20 minMaelstrom
- 24 minBlink Dagger
- 24 minOrchid Malevolence
- 35 minBlack King Bar
Talente
- Powershot execută eroii inamici care au sub 16% din maximul de viață 48 %Uciderile cu Focus Fire reduc repausul cu 16 s 52 %25
- +0.75 s durată pentru Shackleshot 39 %-10% reducere a daunelor pentru Focus Fire 61 %20
- +40 viteză de mișcare maximă pentru Tailwind 46 %-15% reducere pentru Powershot 54 %15
- +1 s de încetinire pentru Powershot 23 %+0.75 s durată pentru Windrun 77 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Powershot
- niv. 11Windrun
- niv. 15Shackleshot
- Poziția 2: Mid Lane34 %
- Poziția 4: Support28 %
- Poziția 5: Hard Support15 %
- Poziția 1: Safe Lane13 %
- Poziția 3: Off Lane11 %
Puternici împotriva lui Windranger
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,1% | 58,4 % | 185 | |
| +3,3% | 54,6 % | 529 | |
| +3,1% | 58,8 % | 497 | |
| +2,9% | 57,8 % | 1.797 | |
| +2,8% | 56,9 % | 360 | |
| +2,7% | 55,6 % | 1.104 | |
| +2,6% | 49,4 % | 247 | |
| +2,4% | 56,8 % | 1.251 | |
| +2,4% | 51,7 % | 484 | |
| +2,3% | 52,1 % | 1.390 | |
| +2,1% | 54,1 % | 822 | |
| +2,0% | 55,7 % | 1.349 |
Windranger e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,1% | 53,6 % | 537 | |
| +3,9% | 56,4 % | 997 | |
| +2,8% | 49,7 % | 2.099 | |
| +2,7% | 49,9 % | 1.914 | |
| +2,7% | 55,0 % | 575 | |
| +2,6% | 52,2 % | 1.300 | |
| +2,5% | 65,8 % | 73 | |
| +2,5% | 48,9 % | 1.124 | |
| +2,4% | 53,6 % | 617 | |
| +2,2% | 53,6 % | 758 | |
| +2,2% | 49,0 % | 571 | |
| +2,1% | 59,7 % | 139 |
Cu cine este Windranger mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,0% | 53,6 % | 153 | |
| +3,6% | 50,7 % | 446 | |
| +3,0% | 54,7 % | 2.293 | |
| +2,8% | 50,4 % | 714 | |
| +2,4% | 49,1 % | 336 | |
| +2,3% | 51,0 % | 149 | |
| +2,2% | 53,7 % | 587 | |
| +2,1% | 47,3 % | 537 | |
| +2,0% | 51,6 % | 473 | |
| +2,0% | 49,5 % | 733 | |
| +1,9% | 46,5 % | 439 | |
| +1,9% | 53,0 % | 232 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











