
Windranger: counteri și build în Dota 2
Windranger în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Windranger
Start
- Tango
- Iron Branch
- Blood Grenade
- Circlet
- Magic Stick
- Sentry Ward
Cizme
- 12 minArcane Boots
- 15 minPower Treads
- 42 minBoots of Travel
Pe parcursul jocului
- 3 minMagic Wand
- 3 minNull Talisman
- 4 minBracer
- 7 minRing of Basilius
- 7 minUrn of Shadows
- 13 minEssence Distiller
- 20 minMaelstrom
- 24 minBlink Dagger
- 24 minOrchid Malevolence
- 35 minBlack King Bar
Talente
- Powershot execută eroii inamici care au sub 16% din maximul de viață 48 %Uciderile cu Focus Fire reduc repausul cu 16 s 52 %25
- +0.75 s durată pentru Shackleshot 39 %-10% reducere a daunelor pentru Focus Fire 61 %20
- +40 viteză de mișcare maximă pentru Tailwind 46 %-15% reducere pentru Powershot 54 %15
- +1 s de încetinire pentru Powershot 23 %+0.75 s durată pentru Windrun 77 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Powershot
- niv. 11Windrun
- niv. 15Shackleshot
- Poziția 4: Support33 %
- Poziția 2: Mid Lane32 %
- Poziția 5: Hard Support14 %
- Poziția 1: Safe Lane13 %
Puternici împotriva lui Windranger
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,3% | 53,7 % | 637 | |
| +3,0% | 51,8 % | 1.431 | |
| +2,2% | 55,2 % | 11.942 | |
| +2,0% | 54,4 % | 4.743 | |
| +2,0% | 57,2 % | 1.078 | |
| +1,9% | 51,9 % | 2.055 | |
| +1,8% | 52,9 % | 1.660 | |
| +1,6% | 52,3 % | 3.497 | |
| +1,5% | 55,5 % | 2.263 | |
| +1,3% | 56,3 % | 7.917 | |
| +1,3% | 51,2 % | 807 | |
| +1,3% | 45,9 % | 5.879 |
Windranger e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,2% | 48,0 % | 712 | |
| +2,7% | 59,6 % | 151 | |
| +2,5% | 50,7 % | 4.357 | |
| +2,4% | 49,8 % | 1.158 | |
| +2,2% | 51,3 % | 1.623 | |
| +1,9% | 51,9 % | 5.504 | |
| +1,8% | 51,1 % | 2.489 | |
| +1,7% | 54,2 % | 2.121 | |
| +1,7% | 44,6 % | 845 | |
| +1,4% | 53,5 % | 1.829 | |
| +1,4% | 47,6 % | 8.718 | |
| +1,3% | 50,0 % | 2.186 |
Cu cine este Windranger mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,8% | 52,3 % | 132 | |
| +3,4% | 54,6 % | 754 | |
| +2,8% | 48,5 % | 582 | |
| +2,6% | 49,6 % | 657 | |
| +2,3% | 55,3 % | 642 | |
| +2,2% | 51,0 % | 1.086 | |
| +2,1% | 48,8 % | 1.889 | |
| +2,1% | 50,1 % | 371 | |
| +2,1% | 49,4 % | 2.030 | |
| +2,1% | 46,0 % | 1.276 | |
| +2,0% | 51,1 % | 1.532 | |
| +1,9% | 46,3 % | 2.272 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











