
Visage: counteri și build în Dota 2
Visage în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Visage
Start
- Iron Branch
- Circlet
- Tango
- Faerie Fire
Cizme
- 12 minTranquil Boots
- 27 minBoots of Bearing
Pe parcursul jocului
- 1 minNull Talisman
- 1 minMagic Wand
Talente
- -2 s de recuperare pentru Gravekeeper's Cloak 0 %+1 Familiar 100 %25
- +30 daune per încărcătură pentru Soul Assumption 24 %+1 deteriorare armură pentru Visage și Familiari 76 %20
- +2 s durată pentru Grave Chill 20 %Soul Assumption lovește 3 ținte 80 %15
- -1 s de repaus pentru Soul Assumption 0 %+6 daune de bază pentru Visage și Familiari 100 %10
Ordinea abilităților
- niv. 8Grave Chill
- niv. 11Soul Assumption
- niv. 15Gravekeeper's Cloak
- Poziția 2: Mid Lane39 %
- Poziția 3: Off Lane39 %
- Poziția 4: Support14 %
Puternici împotriva lui Visage
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +6,5% | 51,1 % | 309 | |
| +5,5% | 48,6 % | 218 | |
| +4,8% | 47,6 % | 439 | |
| +4,4% | 48,6 % | 327 | |
| +4,3% | 45,3 % | 265 | |
| +4,2% | 47,0 % | 134 | |
| +4,2% | 47,1 % | 365 | |
| +4,2% | 48,0 % | 150 | |
| +4,1% | 47,8 % | 301 | |
| +3,4% | 45,0 % | 131 | |
| +3,4% | 48,4 % | 345 | |
| +3,4% | 47,3 % | 558 |
Visage e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +7,6% | 64,0 % | 114 | |
| +6,1% | 63,2 % | 212 | |
| +5,4% | 58,6 % | 302 | |
| +3,3% | 58,5 % | 1.171 | |
| +3,2% | 61,0 % | 367 | |
| +3,1% | 54,2 % | 131 | |
| +3,1% | 59,4 % | 170 | |
| +3,0% | 57,5 % | 631 | |
| +3,0% | 59,1 % | 203 | |
| +2,9% | 62,9 % | 178 | |
| +2,9% | 63,4 % | 273 | |
| +2,8% | 56,1 % | 417 |
Cu cine este Visage mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +6,8% | 61,6 % | 125 | |
| +5,9% | 63,1 % | 149 | |
| +5,4% | 63,3 % | 169 | |
| +4,8% | 56,3 % | 144 | |
| +4,6% | 60,4 % | 399 | |
| +4,6% | 60,2 % | 563 | |
| +3,9% | 59,6 % | 374 | |
| +3,6% | 60,8 % | 918 | |
| +3,6% | 60,9 % | 749 | |
| +3,3% | 63,2 % | 144 | |
| +3,2% | 54,4 % | 147 | |
| +3,1% | 59,0 % | 388 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











