
Viper: counteri și build în Dota 2
Viper în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Viper
Start
- Tango
- Iron Branch
- Circlet
- Faerie Fire
- Slippers of Agility
- Observer Ward
Cizme
- 18 minBoots of Travel
- 9 minPower Treads
Pe parcursul jocului
- 2 minWraith Band
- 2 minBracer
- 2 minNull Talisman
- 3 minMagic Wand
- 4 minInfused Raindrops
- 13 minDragon Lance
- 21 minYasha
- 22 minHurricane Pike
- 32 minBlack King Bar
Talente
- +25 rază la fiecare 0.5 s pentru Nethertoxin 31 %-50% cost de mana/repaus pentru Viper Strike 69 %25
- +70 DPS pentru Viper Strike 65 %+0.35 daune per viață lipsă pentru Predator 35 %20
- +20/40 minim/maxim de daune pentru Nethertoxin 30 %+15% încetinire/daune pentru Poison Attack 70 %15
- +1 s durată pentru Viper Strike 66 %+15 daune pe secundă pentru Corrosive Skin 34 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Poison Attack
- niv. 12Nethertoxin
- niv. 14Corrosive Skin
- Poziția 2: Mid Lane46 %
- Poziția 3: Off Lane36 %
Puternici împotriva lui Viper
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +6,7% | 61,4 % | 3.439 | |
| +5,6% | 56,6 % | 1.285 | |
| +5,6% | 60,4 % | 1.030 | |
| +5,4% | 53,4 % | 487 | |
| +4,6% | 52,7 % | 262 | |
| +3,4% | 53,6 % | 1.242 | |
| +3,2% | 53,0 % | 1.065 | |
| +3,2% | 52,5 % | 650 | |
| +3,1% | 53,5 % | 1.183 | |
| +3,0% | 54,6 % | 974 | |
| +2,9% | 51,5 % | 1.098 | |
| +2,9% | 50,3 % | 910 |
Viper e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +8,0% | 61,3 % | 1.443 | |
| +5,8% | 57,5 % | 1.777 | |
| +5,0% | 51,1 % | 4.013 | |
| +3,5% | 53,5 % | 1.924 | |
| +3,4% | 55,9 % | 834 | |
| +3,3% | 51,7 % | 4.225 | |
| +2,8% | 52,1 % | 973 | |
| +2,5% | 57,1 % | 182 | |
| +2,4% | 50,9 % | 2.855 | |
| +2,3% | 46,8 % | 3.738 | |
| +2,3% | 46,0 % | 189 | |
| +2,2% | 51,6 % | 1.515 |
Cu cine este Viper mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,9% | 50,8 % | 777 | |
| +3,6% | 60,3 % | 232 | |
| +3,5% | 53,3 % | 349 | |
| +3,4% | 49,9 % | 483 | |
| +2,7% | 54,9 % | 1.414 | |
| +2,7% | 53,7 % | 419 | |
| +2,7% | 54,4 % | 973 | |
| +2,5% | 54,4 % | 2.035 | |
| +2,4% | 48,9 % | 1.561 | |
| +2,3% | 53,5 % | 1.008 | |
| +2,2% | 49,5 % | 2.196 | |
| +2,1% | 50,6 % | 427 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











