
Viper: counteri și build în Dota 2
Viper în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Viper
Start
- Tango
- Iron Branch
- Circlet
- Faerie Fire
- Slippers of Agility
- Observer Ward
Cizme
- 18 minBoots of Travel
- 9 minPower Treads
Pe parcursul jocului
- 2 minWraith Band
- 2 minBracer
- 2 minNull Talisman
- 3 minMagic Wand
- 4 minInfused Raindrops
- 13 minDragon Lance
- 21 minYasha
- 22 minHurricane Pike
- 32 minBlack King Bar
Talente
- +25 rază la fiecare 0.5 s pentru Nethertoxin 31 %-50% cost de mana/repaus pentru Viper Strike 69 %25
- +70 DPS pentru Viper Strike 65 %+0.35 daune per viață lipsă pentru Predator 35 %20
- +20/40 minim/maxim de daune pentru Nethertoxin 30 %+15% încetinire/daune pentru Poison Attack 70 %15
- +1 s durată pentru Viper Strike 66 %+15 daune pe secundă pentru Corrosive Skin 34 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Poison Attack
- niv. 12Nethertoxin
- niv. 14Corrosive Skin
- Poziția 2: Mid Lane50 %
- Poziția 3: Off Lane31 %
Puternici împotriva lui Viper
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +6,0% | 60,9 % | 3.847 | |
| +4,8% | 60,6 % | 1.203 | |
| +4,0% | 57,9 % | 432 | |
| +3,9% | 52,8 % | 345 | |
| +3,8% | 57,1 % | 1.600 | |
| +3,5% | 56,5 % | 1.479 | |
| +3,5% | 52,5 % | 1.103 | |
| +3,5% | 50,5 % | 455 | |
| +2,7% | 54,5 % | 7.474 | |
| +2,7% | 50,5 % | 1.080 | |
| +2,6% | 52,2 % | 1.769 | |
| +2,5% | 52,0 % | 1.143 |
Viper e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,3% | 57,5 % | 1.476 | |
| +5,1% | 54,5 % | 200 | |
| +4,6% | 53,6 % | 3.340 | |
| +4,4% | 56,3 % | 1.326 | |
| +4,2% | 53,6 % | 1.526 | |
| +4,0% | 52,1 % | 850 | |
| +3,9% | 48,6 % | 3.674 | |
| +3,8% | 49,6 % | 742 | |
| +3,3% | 57,3 % | 1.154 | |
| +2,8% | 51,8 % | 1.518 | |
| +2,3% | 55,6 % | 205 | |
| +2,2% | 48,9 % | 5.296 |
Cu cine este Viper mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,9% | 60,0 % | 230 | |
| +3,0% | 47,6 % | 776 | |
| +2,7% | 51,1 % | 528 | |
| +2,5% | 50,1 % | 774 | |
| +2,2% | 48,2 % | 1.710 | |
| +2,2% | 49,5 % | 430 | |
| +2,1% | 46,2 % | 689 | |
| +2,1% | 51,2 % | 2.914 | |
| +2,0% | 47,9 % | 1.615 | |
| +1,9% | 52,6 % | 1.510 | |
| +1,8% | 51,5 % | 1.695 | |
| +1,8% | 49,4 % | 3.588 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











