
Viper: counteri și build în Dota 2
Viper în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Viper
Start
- Tango
- Iron Branch
- Circlet
- Faerie Fire
- Slippers of Agility
- Observer Ward
Cizme
- 18 minBoots of Travel
- 9 minPower Treads
Pe parcursul jocului
- 2 minWraith Band
- 2 minBracer
- 2 minNull Talisman
- 3 minMagic Wand
- 4 minInfused Raindrops
- 13 minDragon Lance
- 21 minYasha
- 22 minHurricane Pike
- 32 minBlack King Bar
Talente
- +25 rază la fiecare 0.5 s pentru Nethertoxin 31 %-50% cost de mana/repaus pentru Viper Strike 69 %25
- +70 DPS pentru Viper Strike 65 %+0.35 daune per viață lipsă pentru Predator 35 %20
- +20/40 minim/maxim de daune pentru Nethertoxin 30 %+15% încetinire/daune pentru Poison Attack 70 %15
- +1 s durată pentru Viper Strike 66 %+15 daune pe secundă pentru Corrosive Skin 34 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Poison Attack
- niv. 12Nethertoxin
- niv. 14Corrosive Skin
- Poziția 2: Mid Lane48 %
- Poziția 3: Off Lane37 %
Puternici împotriva lui Viper
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +8,5% | 62,5 % | 877 | |
| +6,0% | 58,1 % | 62 | |
| +4,4% | 55,2 % | 346 | |
| +3,9% | 55,3 % | 637 | |
| +3,7% | 53,4 % | 1.652 | |
| +3,5% | 48,8 % | 164 | |
| +3,2% | 53,9 % | 345 | |
| +3,2% | 49,3 % | 760 | |
| +2,9% | 55,4 % | 1.453 | |
| +2,9% | 60,2 % | 113 | |
| +2,8% | 56,1 % | 314 | |
| +2,8% | 57,3 % | 206 |
Viper e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +8,1% | 61,0 % | 520 | |
| +6,7% | 62,2 % | 278 | |
| +4,8% | 51,7 % | 1.473 | |
| +4,6% | 53,7 % | 82 | |
| +4,3% | 58,6 % | 384 | |
| +3,8% | 58,9 % | 423 | |
| +3,7% | 50,9 % | 212 | |
| +3,5% | 53,4 % | 622 | |
| +3,4% | 58,8 % | 68 | |
| +3,4% | 55,8 % | 267 | |
| +3,2% | 50,9 % | 872 | |
| +3,1% | 59,0 % | 139 |
Cu cine este Viper mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,1% | 54,9 % | 304 | |
| +3,4% | 57,0 % | 619 | |
| +3,2% | 54,9 % | 286 | |
| +3,0% | 56,8 % | 139 | |
| +2,7% | 52,1 % | 474 | |
| +2,5% | 48,3 % | 360 | |
| +2,5% | 52,1 % | 380 | |
| +2,5% | 57,6 % | 66 | |
| +2,5% | 52,2 % | 598 | |
| +2,4% | 55,0 % | 887 | |
| +2,3% | 56,8 % | 162 | |
| +2,2% | 52,7 % | 943 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











