
Shadow Fiend: counteri și build în Dota 2
Shadow Fiend în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Shadow Fiend
Start
- Tango
- Iron Branch
- Faerie Fire
- Enchanted Mango
- Observer Ward
Cizme
- 25 minBoots of Travel
- 9 minPower Treads
Pe parcursul jocului
- 4 minMagic Wand
- 9 minYasha
- 14 minYasha and Kaya
- 15 minBlink Dagger
- 24 minBlack King Bar
- 27 minAghanim's Scepter
Talente
- Feast of Souls oferă +30% distanță de invocare 49 %Shadowraze aplică daune de atac 51 %25
- +5 maxim de suflete pentru Necromastery 64 %+0.2 s de frică per linie pentru Requiem 36 %20
- +1.5 reducere armură pentru Presence of the Dark Lord 100 %+2 suflete colectate per erou pentru Feast of Souls 0 %15
- +30 daune per suprapunere pentru Shadowraze 73 %+30 viteză de atac pentru Feast of Souls 28 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Shadowraze
- niv. 9Presence of the Dark Lord
- niv. 15Feast of Souls
- Poziția 2: Mid Lane62 %
- Poziția 1: Safe Lane35 %
Puternici împotriva lui Shadow Fiend
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,5% | 61,3 % | 727 | |
| +3,2% | 57,6 % | 1.413 | |
| +3,0% | 55,3 % | 638 | |
| +2,7% | 59,3 % | 1.135 | |
| +2,6% | 58,2 % | 1.286 | |
| +1,8% | 57,1 % | 1.791 | |
| +1,8% | 55,0 % | 1.074 | |
| +1,8% | 55,1 % | 4.920 | |
| +1,7% | 61,2 % | 4.950 | |
| +1,7% | 53,8 % | 4.369 | |
| +1,6% | 57,6 % | 9.008 | |
| +1,6% | 59,6 % | 4.584 |
Shadow Fiend e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +10,5% | 50,3 % | 678 | |
| +3,9% | 45,1 % | 790 | |
| +3,7% | 50,3 % | 437 | |
| +3,1% | 46,4 % | 829 | |
| +3,1% | 50,8 % | 1.704 | |
| +3,0% | 46,4 % | 2.471 | |
| +3,0% | 44,7 % | 1.328 | |
| +2,8% | 48,9 % | 141 | |
| +2,7% | 46,3 % | 1.705 | |
| +2,5% | 46,2 % | 5.565 | |
| +2,0% | 49,1 % | 2.119 | |
| +2,0% | 42,9 % | 2.205 |
Cu cine este Shadow Fiend mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,2% | 49,0 % | 445 | |
| +2,9% | 47,4 % | 1.867 | |
| +2,8% | 48,1 % | 6.423 | |
| +2,7% | 47,8 % | 3.849 | |
| +2,6% | 49,0 % | 4.014 | |
| +2,3% | 44,7 % | 1.169 | |
| +2,1% | 46,4 % | 2.463 | |
| +2,0% | 49,0 % | 692 | |
| +1,7% | 41,7 % | 1.254 | |
| +1,4% | 44,8 % | 2.875 | |
| +1,4% | 44,8 % | 1.964 | |
| +1,4% | 40,7 % | 2.480 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











