
Shadow Fiend: counteri și build în Dota 2
Shadow Fiend în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Shadow Fiend
Start
- Tango
- Iron Branch
- Faerie Fire
- Enchanted Mango
- Observer Ward
Cizme
- 25 minBoots of Travel
- 9 minPower Treads
Pe parcursul jocului
- 4 minMagic Wand
- 9 minYasha
- 14 minYasha and Kaya
- 15 minBlink Dagger
- 24 minBlack King Bar
- 27 minAghanim's Scepter
Talente
- Feast of Souls oferă +30% distanță de invocare 49 %Shadowraze aplică daune de atac 51 %25
- +5 maxim de suflete pentru Necromastery 64 %+0.2 s de frică per linie pentru Requiem 36 %20
- +1.5 reducere armură pentru Presence of the Dark Lord 100 %+2 suflete colectate per erou pentru Feast of Souls 0 %15
- +30 daune per suprapunere pentru Shadowraze 73 %+30 viteză de atac pentru Feast of Souls 28 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Shadowraze
- niv. 9Presence of the Dark Lord
- niv. 15Feast of Souls
- Poziția 2: Mid Lane55 %
- Poziția 1: Safe Lane42 %
Puternici împotriva lui Shadow Fiend
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +2,9% | 61,6 % | 1.186 | |
| +2,4% | 58,7 % | 2.065 | |
| +2,3% | 60,1 % | 3.159 | |
| +2,3% | 62,9 % | 4.431 | |
| +2,2% | 60,3 % | 5.227 | |
| +1,7% | 61,4 % | 1.397 | |
| +1,7% | 66,6 % | 734 | |
| +1,7% | 53,7 % | 1.933 | |
| +1,6% | 58,8 % | 1.247 | |
| +1,6% | 57,0 % | 2.051 | |
| +1,6% | 56,9 % | 1.229 | |
| +1,5% | 57,4 % | 2.380 |
Shadow Fiend e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +6,7% | 41,0 % | 651 | |
| +4,7% | 50,3 % | 191 | |
| +2,8% | 41,5 % | 2.106 | |
| +2,8% | 42,0 % | 901 | |
| +2,5% | 45,0 % | 3.370 | |
| +2,5% | 44,4 % | 1.881 | |
| +2,4% | 47,1 % | 2.012 | |
| +2,3% | 42,5 % | 930 | |
| +2,3% | 45,4 % | 1.873 | |
| +2,3% | 42,5 % | 2.142 | |
| +2,2% | 47,5 % | 2.651 | |
| +2,2% | 43,7 % | 5.449 |
Cu cine este Shadow Fiend mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,1% | 47,0 % | 1.489 | |
| +2,7% | 44,7 % | 1.359 | |
| +2,6% | 46,1 % | 853 | |
| +2,5% | 45,1 % | 1.706 | |
| +2,4% | 46,2 % | 6.979 | |
| +2,1% | 42,4 % | 3.075 | |
| +1,8% | 44,4 % | 2.901 | |
| +1,7% | 40,9 % | 1.590 | |
| +1,6% | 46,7 % | 1.359 | |
| +1,6% | 40,6 % | 812 | |
| +1,3% | 45,2 % | 1.221 | |
| +1,3% | 44,8 % | 877 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











