
Shadow Fiend: counteri și build în Dota 2
Shadow Fiend în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Shadow Fiend
Start
- Tango
- Iron Branch
- Faerie Fire
- Enchanted Mango
- Observer Ward
Cizme
- 25 minBoots of Travel
- 9 minPower Treads
Pe parcursul jocului
- 4 minMagic Wand
- 9 minYasha
- 14 minYasha and Kaya
- 15 minBlink Dagger
- 24 minBlack King Bar
- 27 minAghanim's Scepter
Talente
- Feast of Souls oferă +30% distanță de invocare 49 %Shadowraze aplică daune de atac 51 %25
- +5 maxim de suflete pentru Necromastery 64 %+0.2 s de frică per linie pentru Requiem 36 %20
- +1.5 reducere armură pentru Presence of the Dark Lord 100 %+2 suflete colectate per erou pentru Feast of Souls 0 %15
- +30 daune per suprapunere pentru Shadowraze 73 %+30 viteză de atac pentru Feast of Souls 28 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Shadowraze
- niv. 9Presence of the Dark Lord
- niv. 15Feast of Souls
- Poziția 2: Mid Lane67 %
- Poziția 1: Safe Lane28 %
Puternici împotriva lui Shadow Fiend
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,4% | 57,4 % | 719 | |
| +4,0% | 60,7 % | 621 | |
| +3,8% | 62,4 % | 1.724 | |
| +3,4% | 59,0 % | 334 | |
| +3,2% | 58,2 % | 409 | |
| +3,1% | 64,2 % | 106 | |
| +3,0% | 59,3 % | 1.372 | |
| +3,0% | 62,0 % | 421 | |
| +2,9% | 60,6 % | 1.116 | |
| +2,7% | 60,9 % | 192 | |
| +2,7% | 56,8 % | 511 | |
| +2,7% | 61,2 % | 281 |
Shadow Fiend e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,5% | 51,0 % | 525 | |
| +4,4% | 41,1 % | 304 | |
| +4,4% | 60,0 % | 50 | |
| +4,1% | 57,4 % | 235 | |
| +3,6% | 55,5 % | 319 | |
| +3,5% | 53,5 % | 142 | |
| +3,2% | 53,2 % | 695 | |
| +3,2% | 45,5 % | 2.071 | |
| +2,8% | 46,1 % | 692 | |
| +2,8% | 47,4 % | 333 | |
| +2,7% | 48,5 % | 2.011 | |
| +2,5% | 48,7 % | 495 |
Cu cine este Shadow Fiend mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,5% | 48,7 % | 599 | |
| +3,1% | 49,9 % | 369 | |
| +3,0% | 50,1 % | 377 | |
| +2,7% | 49,9 % | 761 | |
| +2,4% | 50,0 % | 84 | |
| +2,4% | 49,4 % | 1.590 | |
| +2,2% | 46,8 % | 308 | |
| +2,1% | 47,2 % | 341 | |
| +1,7% | 45,2 % | 392 | |
| +1,7% | 48,2 % | 739 | |
| +1,7% | 50,3 % | 777 | |
| +1,6% | 43,7 % | 1.031 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











