
Dark Seer: counteri și build în Dota 2
Dark Seer în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Dark Seer
Start
- Iron Branch
- Tango
- Circlet
- Mantle of Intelligence
- Quelling Blade
- Magic Stick
Cizme
- 11 minArcane Boots
- 26 minGuardian Greaves
Pe parcursul jocului
- 1 minNull Talisman
- 4 minMagic Wand
- 7 minRing of Basilius
- 7 minSoul Ring
- 9 minHelm of the Dominator
- 21 minBlink Dagger
- 22 minShiva's Guard
- 29 minAghanim's Scepter
- 32 minBlack King Bar
Talente
- 2 încărcături pentru Ion Shell 23 %350 zonă de efect pentru Surge 77 %25
- -40 s de repaus pentru Wall of Replica 31 %+50 daune pentru Ion Shell 69 %20
- +75 zonă de efect pentru Vacuum 82 %-1.5 s de repaus pentru Surge 18 %15
- +15% daune pentru iluziile create de Wall of Replica 29 %+65 rază pentru Ion Shell 71 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Ion Shell
- niv. 10Surge
- niv. 15Vacuum
- Poziția 3: Off Lane64 %
- Poziția 4: Support18 %
- Poziția 5: Hard Support11 %
Puternici împotriva lui Dark Seer
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,5% | 61,7 % | 167 | |
| +4,6% | 54,5 % | 178 | |
| +4,5% | 52,7 % | 112 | |
| +4,1% | 53,9 % | 293 | |
| +4,1% | 56,4 % | 291 | |
| +4,0% | 57,8 % | 516 | |
| +3,7% | 53,0 % | 151 | |
| +3,3% | 61,0 % | 241 | |
| +3,1% | 53,1 % | 209 | |
| +3,0% | 59,3 % | 381 | |
| +2,8% | 58,9 % | 112 | |
| +2,8% | 54,3 % | 164 |
Dark Seer e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,9% | 58,8 % | 165 | |
| +5,5% | 53,4 % | 116 | |
| +4,5% | 53,9 % | 232 | |
| +4,1% | 57,0 % | 179 | |
| +3,7% | 48,4 % | 490 | |
| +3,6% | 54,0 % | 50 | |
| +3,5% | 51,4 % | 767 | |
| +3,4% | 45,6 % | 79 | |
| +3,3% | 58,9 % | 129 | |
| +3,3% | 55,8 % | 113 | |
| +3,2% | 49,0 % | 104 | |
| +3,1% | 57,3 % | 131 |
Cu cine este Dark Seer mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,3% | 51,1 % | 90 | |
| +3,7% | 55,0 % | 171 | |
| +3,5% | 59,7 % | 134 | |
| +3,3% | 63,6 % | 66 | |
| +2,8% | 57,8 % | 102 | |
| +2,6% | 52,3 % | 346 | |
| +2,6% | 53,3 % | 137 | |
| +2,6% | 65,3 % | 95 | |
| +2,4% | 58,5 % | 41 | |
| +2,4% | 52,9 % | 484 | |
| +2,2% | 52,3 % | 474 | |
| +2,2% | 49,2 % | 59 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











