
Bristleback: counteri și build în Dota 2
Bristleback în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Bristleback
Start
- Tango
- Iron Branch
- Gauntlets of Strength
- Magic Stick
- Circlet
- Quelling Blade
Cizme
- 10 minPower Treads
- 12 minPhase Boots
- 11 minArcane Boots
Pe parcursul jocului
- 2 minBracer
- 3 minMagic Wand
- 6 minSoul Ring
- 10 minVanguard
- 16 minConsecrated Wraps
- 18 minBlade Mail
- 20 minPerseverance
- 24 minLotus Orb
- 24 minSange
- 34 minHeart of Tarrasque
Talente
- -30 prag de daune pentru Bristleback 40 %+18 daune per suprapunere pentru Warpath 60 %25
- +25 regenerare de viață 42 %+20 daune per suprapunere pentru Quill Spray 58 %20
- +250 distanță de invocare pentru Goo 17 %+8%/4% reducere a daunelor încasate din spate/lateral pentru Bristleback 83 %15
Ordinea abilităților
- niv. 7Quill Spray
- niv. 10Bristleback
- niv. 15Viscous Nasal Goo
- Poziția 3: Off Lane94 %
Puternici împotriva lui Bristleback
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +7,3% | 59,0 % | 658 | |
| +6,4% | 57,2 % | 3.599 | |
| +5,8% | 57,5 % | 1.777 | |
| +5,2% | 55,9 % | 286 | |
| +5,1% | 54,9 % | 1.897 | |
| +4,1% | 56,7 % | 2.546 | |
| +3,4% | 58,5 % | 1.474 | |
| +3,3% | 56,7 % | 1.104 | |
| +3,2% | 57,1 % | 739 | |
| +3,1% | 54,1 % | 1.352 | |
| +3,1% | 53,5 % | 871 | |
| +2,9% | 58,3 % | 312 |
Bristleback e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +7,8% | 54,0 % | 598 | |
| +5,0% | 52,4 % | 666 | |
| +4,3% | 45,3 % | 265 | |
| +3,9% | 48,4 % | 762 | |
| +3,8% | 53,8 % | 597 | |
| +3,5% | 48,7 % | 1.994 | |
| +3,3% | 48,5 % | 423 | |
| +3,2% | 51,1 % | 397 | |
| +2,8% | 57,9 % | 1.518 | |
| +2,6% | 54,9 % | 379 | |
| +2,6% | 45,5 % | 2.580 | |
| +2,5% | 50,0 % | 1.092 |
Cu cine este Bristleback mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,2% | 55,3 % | 219 | |
| +3,7% | 52,3 % | 218 | |
| +3,4% | 51,5 % | 198 | |
| +3,3% | 51,5 % | 1.141 | |
| +3,3% | 53,9 % | 410 | |
| +3,0% | 46,0 % | 570 | |
| +2,9% | 49,3 % | 831 | |
| +2,7% | 50,5 % | 210 | |
| +2,4% | 51,3 % | 3.497 | |
| +2,3% | 47,0 % | 430 | |
| +2,3% | 51,2 % | 734 | |
| +2,0% | 50,4 % | 1.763 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











