
Bristleback: counteri și build în Dota 2
Bristleback în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Bristleback
Start
- Tango
- Iron Branch
- Gauntlets of Strength
- Magic Stick
- Circlet
- Quelling Blade
Cizme
- 10 minPower Treads
- 12 minPhase Boots
- 11 minArcane Boots
Pe parcursul jocului
- 2 minBracer
- 3 minMagic Wand
- 6 minSoul Ring
- 10 minVanguard
- 16 minConsecrated Wraps
- 18 minBlade Mail
- 20 minPerseverance
- 24 minLotus Orb
- 24 minSange
- 34 minHeart of Tarrasque
Talente
- -30 prag de daune pentru Bristleback 40 %+18 daune per suprapunere pentru Warpath 60 %25
- +25 regenerare de viață 42 %+20 daune per suprapunere pentru Quill Spray 58 %20
- +250 distanță de invocare pentru Goo 17 %+8%/4% reducere a daunelor încasate din spate/lateral pentru Bristleback 83 %15
Ordinea abilităților
- niv. 7Quill Spray
- niv. 10Bristleback
- niv. 15Viscous Nasal Goo
- Poziția 3: Off Lane94 %
Puternici împotriva lui Bristleback
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,8% | 55,8 % | 4.309 | |
| +5,4% | 55,3 % | 291 | |
| +5,1% | 55,1 % | 874 | |
| +4,6% | 53,6 % | 3.340 | |
| +3,8% | 51,4 % | 1.201 | |
| +3,6% | 57,5 % | 5.469 | |
| +3,5% | 56,8 % | 1.847 | |
| +3,4% | 54,5 % | 3.673 | |
| +3,0% | 55,8 % | 2.121 | |
| +2,6% | 51,8 % | 946 | |
| +2,3% | 49,3 % | 1.130 | |
| +2,2% | 55,3 % | 1.800 |
Bristleback e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,3% | 53,8 % | 891 | |
| +4,5% | 49,6 % | 375 | |
| +4,2% | 51,0 % | 3.419 | |
| +3,8% | 52,1 % | 1.978 | |
| +3,4% | 52,1 % | 723 | |
| +3,3% | 50,3 % | 947 | |
| +3,1% | 52,7 % | 1.043 | |
| +3,0% | 46,1 % | 4.267 | |
| +2,9% | 50,3 % | 2.828 | |
| +2,8% | 52,2 % | 1.051 | |
| +2,8% | 49,2 % | 2.967 | |
| +2,7% | 51,6 % | 3.901 |
Cu cine este Bristleback mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,8% | 52,4 % | 395 | |
| +3,8% | 53,6 % | 366 | |
| +3,4% | 47,9 % | 641 | |
| +3,0% | 55,0 % | 487 | |
| +2,6% | 50,1 % | 890 | |
| +2,6% | 52,4 % | 420 | |
| +2,5% | 46,6 % | 829 | |
| +2,4% | 52,8 % | 3.704 | |
| +2,3% | 50,7 % | 906 | |
| +2,1% | 47,1 % | 1.328 | |
| +2,0% | 47,3 % | 1.199 | |
| +2,0% | 49,5 % | 1.658 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











