
Io: counteri și build în Dota 2
Io în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Io
Start
- Tango
- Blood Grenade
- Magic Stick
- Iron Branch
- Sentry Ward
- Faerie Fire
Cizme
- 26 minArcane Boots
- 33 minGuardian Greaves
- 15 minTranquil Boots
Pe parcursul jocului
- 3 minHeaddress
- 4 minMagic Wand
- 7 minSoul Ring
- 14 minMekansm
- 20 minHoly Locket
Talente
- -2.0 s de amânare invocare pentru Relocate 0 %Io atacă ținta aliatului legat prin Tether (50% daune) 100 %25
- +0.2% regenerare din viața maximă pentru Overcharge 28 %-30 s de repaus pentru Relocate 72 %20
- +5% viteză de mișcare pentru Tether 65 %+40% daune pentru Spirits 35 %15
Ordinea abilităților
- niv. 9Overcharge
- niv. 12Tether
- niv. 15Spirits
- Poziția 5: Hard Support54 %
- Poziția 2: Mid Lane21 %
- Poziția 4: Support15 %
Puternici împotriva lui Io
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,7% | 59,4 % | 387 | |
| +5,6% | 61,1 % | 144 | |
| +5,5% | 54,4 % | 649 | |
| +4,6% | 57,3 % | 1.734 | |
| +4,4% | 55,8 % | 1.244 | |
| +3,6% | 51,0 % | 567 | |
| +3,3% | 51,4 % | 796 | |
| +3,1% | 51,0 % | 688 | |
| +3,0% | 53,4 % | 910 | |
| +3,0% | 51,8 % | 2.584 | |
| +2,8% | 53,6 % | 649 | |
| +2,5% | 44,4 % | 1.881 |
Io e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,2% | 51,2 % | 2.198 | |
| +4,4% | 52,2 % | 1.190 | |
| +3,8% | 54,0 % | 1.500 | |
| +3,8% | 54,3 % | 774 | |
| +3,6% | 50,0 % | 876 | |
| +3,6% | 52,2 % | 873 | |
| +3,5% | 57,5 % | 153 | |
| +3,5% | 54,5 % | 954 | |
| +3,0% | 52,4 % | 679 | |
| +2,9% | 49,8 % | 1.305 | |
| +2,9% | 50,5 % | 558 | |
| +2,9% | 53,9 % | 408 |
Cu cine este Io mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +6,7% | 58,7 % | 3.468 | |
| +4,1% | 51,0 % | 482 | |
| +3,2% | 52,7 % | 674 | |
| +2,9% | 54,7 % | 510 | |
| +2,9% | 55,1 % | 800 | |
| +2,8% | 50,9 % | 1.870 | |
| +2,5% | 52,8 % | 511 | |
| +2,4% | 53,3 % | 2.248 | |
| +2,2% | 50,8 % | 985 | |
| +2,1% | 51,3 % | 914 | |
| +2,1% | 46,7 % | 655 | |
| +2,1% | 51,6 % | 539 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











