
Io: counteri și build în Dota 2
Io în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Io
Start
- Tango
- Blood Grenade
- Magic Stick
- Iron Branch
- Sentry Ward
- Faerie Fire
Cizme
- 26 minArcane Boots
- 33 minGuardian Greaves
- 15 minTranquil Boots
Pe parcursul jocului
- 3 minHeaddress
- 4 minMagic Wand
- 7 minSoul Ring
- 14 minMekansm
- 20 minHoly Locket
Talente
- -2.0 s de amânare invocare pentru Relocate 0 %Io atacă ținta aliatului legat prin Tether (50% daune) 100 %25
- +0.2% regenerare din viața maximă pentru Overcharge 28 %-30 s de repaus pentru Relocate 72 %20
- +5% viteză de mișcare pentru Tether 65 %+40% daune pentru Spirits 35 %15
Ordinea abilităților
- niv. 9Overcharge
- niv. 12Tether
- niv. 15Spirits
- Poziția 5: Hard Support61 %
- Poziția 4: Support19 %
- Poziția 2: Mid Lane15 %
Puternici împotriva lui Io
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +6,2% | 61,6 % | 99 | |
| +4,6% | 53,7 % | 631 | |
| +4,6% | 59,3 % | 243 | |
| +4,4% | 54,8 % | 478 | |
| +4,0% | 52,1 % | 850 | |
| +3,4% | 54,9 % | 980 | |
| +3,4% | 52,3 % | 287 | |
| +3,1% | 51,5 % | 806 | |
| +3,1% | 55,3 % | 342 | |
| +2,8% | 49,9 % | 1.771 | |
| +2,7% | 46,3 % | 1.705 | |
| +2,6% | 53,5 % | 548 |
Io e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,7% | 57,2 % | 145 | |
| +3,7% | 62,0 % | 192 | |
| +3,6% | 54,5 % | 833 | |
| +3,4% | 53,0 % | 421 | |
| +3,4% | 59,0 % | 346 | |
| +3,3% | 51,1 % | 190 | |
| +2,9% | 50,0 % | 2.012 | |
| +2,8% | 53,7 % | 475 | |
| +2,8% | 50,0 % | 1.145 | |
| +2,6% | 53,5 % | 808 | |
| +2,6% | 46,9 % | 1.558 | |
| +2,5% | 56,1 % | 665 |
Cu cine este Io mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,4% | 57,7 % | 2.489 | |
| +4,4% | 52,5 % | 276 | |
| +4,3% | 56,5 % | 184 | |
| +4,0% | 53,6 % | 562 | |
| +3,7% | 52,3 % | 407 | |
| +3,5% | 55,5 % | 584 | |
| +3,0% | 48,5 % | 540 | |
| +3,0% | 49,3 % | 377 | |
| +2,7% | 51,6 % | 578 | |
| +2,5% | 48,3 % | 557 | |
| +2,3% | 50,1 % | 830 | |
| +2,3% | 53,5 % | 660 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











