
Io: counteri și build în Dota 2
Io în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Io
Start
- Tango
- Blood Grenade
- Magic Stick
- Iron Branch
- Sentry Ward
- Faerie Fire
Cizme
- 26 minArcane Boots
- 33 minGuardian Greaves
- 15 minTranquil Boots
Pe parcursul jocului
- 3 minHeaddress
- 4 minMagic Wand
- 7 minSoul Ring
- 14 minMekansm
- 20 minHoly Locket
Talente
- -2.0 s de amânare invocare pentru Relocate 0 %Io atacă ținta aliatului legat prin Tether (50% daune) 100 %25
- +0.2% regenerare din viața maximă pentru Overcharge 28 %-30 s de repaus pentru Relocate 72 %20
- +5% viteză de mișcare pentru Tether 65 %+40% daune pentru Spirits 35 %15
Ordinea abilităților
- niv. 9Overcharge
- niv. 12Tether
- niv. 15Spirits
- Poziția 5: Hard Support47 %
- Poziția 2: Mid Lane23 %
- Poziția 4: Support14 %
- Poziția 1: Safe Lane11 %
Puternici împotriva lui Io
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,0% | 54,1 % | 468 | |
| +4,1% | 54,6 % | 152 | |
| +3,3% | 53,6 % | 364 | |
| +3,3% | 47,9 % | 330 | |
| +3,0% | 53,8 % | 275 | |
| +2,9% | 52,8 % | 218 | |
| +2,8% | 48,9 % | 436 | |
| +2,8% | 48,9 % | 88 | |
| +2,7% | 54,0 % | 252 | |
| +2,7% | 50,6 % | 324 | |
| +2,7% | 53,4 % | 1.012 | |
| +2,5% | 41,1 % | 610 |
Io e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +6,2% | 61,3 % | 155 | |
| +5,7% | 56,2 % | 406 | |
| +5,2% | 55,1 % | 615 | |
| +5,0% | 58,2 % | 153 | |
| +4,6% | 55,3 % | 360 | |
| +4,2% | 52,9 % | 899 | |
| +4,1% | 53,2 % | 156 | |
| +3,9% | 53,9 % | 453 | |
| +3,8% | 53,3 % | 225 | |
| +3,2% | 59,6 % | 166 | |
| +3,1% | 56,5 % | 232 | |
| +3,1% | 55,4 % | 605 |
Cu cine este Io mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +7,8% | 60,2 % | 261 | |
| +6,0% | 61,7 % | 1.424 | |
| +5,8% | 63,3 % | 218 | |
| +4,5% | 61,5 % | 122 | |
| +4,4% | 52,0 % | 302 | |
| +3,9% | 59,0 % | 424 | |
| +3,7% | 55,0 % | 1.047 | |
| +3,3% | 53,1 % | 746 | |
| +3,1% | 54,8 % | 392 | |
| +2,6% | 54,1 % | 392 | |
| +2,5% | 53,6 % | 235 | |
| +2,2% | 53,3 % | 375 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











