
Tiny: counteri și build în Dota 2
Tiny în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Tiny
Start
- Iron Branch
- Tango
- Quelling Blade
- Magic Stick
- Gauntlets of Strength
- Circlet
Cizme
- 7 minPower Treads
Pe parcursul jocului
- 2 minMagic Wand
- 2 minWraith Band
- 13 minEcho Sabre
- 18 minBlink Dagger
- 19 minShadow Blade
- 24 minSilver Edge
- 26 minHarpoon
- 29 minCrystalys
- 30 minBlack King Bar
- 34 minDaedalus
Talente
- -8 s de repaus pentru Avalanche 18 %2 încărcături pentru Toss 82 %25
- +60 daune de bază pentru Tree Grab 94 %Toss nu mai necesită o țintă 6 %20
- +10 forță 85 %+90 daune pentru Avalanche 15 %15
- +150 distanță de invocare pentru Avalanche 5 %+2 atacuri pentru Tree Grab 95 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Tree Grab
- niv. 9Avalanche
- niv. 15Toss
- Poziția 1: Safe Lane46 %
- Poziția 2: Mid Lane19 %
- Poziția 4: Support18 %
- Poziția 3: Off Lane13 %
Puternici împotriva lui Tiny
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +6,5% | 58,3 % | 480 | |
| +4,3% | 60,3 % | 1.584 | |
| +3,8% | 58,9 % | 423 | |
| +3,5% | 59,0 % | 917 | |
| +3,2% | 56,4 % | 296 | |
| +3,1% | 54,8 % | 400 | |
| +3,1% | 55,4 % | 831 | |
| +3,0% | 59,6 % | 146 | |
| +3,0% | 60,2 % | 648 | |
| +2,8% | 59,0 % | 619 | |
| +2,7% | 59,8 % | 662 | |
| +2,6% | 56,1 % | 205 |
Tiny e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,9% | 52,0 % | 333 | |
| +4,8% | 49,2 % | 122 | |
| +4,3% | 51,0 % | 1.438 | |
| +3,7% | 49,0 % | 798 | |
| +3,7% | 55,1 % | 470 | |
| +3,5% | 46,8 % | 393 | |
| +3,5% | 48,9 % | 613 | |
| +3,5% | 51,1 % | 235 | |
| +3,5% | 48,3 % | 60 | |
| +3,1% | 46,4 % | 1.623 | |
| +2,9% | 48,8 % | 1.225 | |
| +2,9% | 48,1 % | 241 |
Cu cine este Tiny mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +6,4% | 60,2 % | 83 | |
| +4,8% | 52,5 % | 263 | |
| +4,7% | 55,4 % | 175 | |
| +4,4% | 55,8 % | 292 | |
| +4,2% | 49,0 % | 1.065 | |
| +3,1% | 47,3 % | 226 | |
| +3,0% | 53,5 % | 400 | |
| +2,9% | 46,9 % | 377 | |
| +2,8% | 45,3 % | 444 | |
| +2,8% | 42,4 % | 125 | |
| +2,8% | 48,1 % | 557 | |
| +2,6% | 47,4 % | 1.078 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











