
Tiny: counteri și build în Dota 2
Tiny în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Tiny
Start
- Iron Branch
- Tango
- Quelling Blade
- Magic Stick
- Gauntlets of Strength
- Circlet
Cizme
- 7 minPower Treads
Pe parcursul jocului
- 2 minMagic Wand
- 2 minWraith Band
- 13 minEcho Sabre
- 18 minBlink Dagger
- 19 minShadow Blade
- 24 minSilver Edge
- 26 minHarpoon
- 29 minCrystalys
- 30 minBlack King Bar
- 34 minDaedalus
Talente
- -8 s de repaus pentru Avalanche 18 %2 încărcături pentru Toss 82 %25
- +60 daune de bază pentru Tree Grab 94 %Toss nu mai necesită o țintă 6 %20
- +10 forță 85 %+90 daune pentru Avalanche 15 %15
- +150 distanță de invocare pentru Avalanche 5 %+2 atacuri pentru Tree Grab 95 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Tree Grab
- niv. 9Avalanche
- niv. 15Toss
- Poziția 3: Off Lane38 %
- Poziția 1: Safe Lane23 %
- Poziția 4: Support17 %
- Poziția 2: Mid Lane14 %
Puternici împotriva lui Tiny
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,1% | 58,4 % | 1.010 | |
| +3,9% | 56,5 % | 407 | |
| +3,5% | 58,6 % | 512 | |
| +3,3% | 57,3 % | 1.154 | |
| +3,2% | 61,7 % | 363 | |
| +3,0% | 57,0 % | 530 | |
| +2,9% | 59,7 % | 494 | |
| +2,9% | 60,3 % | 2.214 | |
| +2,8% | 54,6 % | 388 | |
| +2,8% | 58,0 % | 1.352 | |
| +2,5% | 59,7 % | 2.351 | |
| +2,5% | 56,5 % | 1.075 |
Tiny e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,4% | 52,9 % | 346 | |
| +5,4% | 52,7 % | 480 | |
| +4,7% | 50,7 % | 566 | |
| +4,6% | 53,1 % | 322 | |
| +4,5% | 55,0 % | 238 | |
| +3,9% | 49,6 % | 448 | |
| +3,4% | 49,6 % | 274 | |
| +3,2% | 44,1 % | 211 | |
| +3,1% | 49,3 % | 140 | |
| +2,9% | 48,6 % | 587 | |
| +2,8% | 47,1 % | 448 | |
| +2,5% | 49,5 % | 301 |
Cu cine este Tiny mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,9% | 50,8 % | 388 | |
| +4,4% | 45,1 % | 326 | |
| +4,0% | 49,3 % | 560 | |
| +3,8% | 48,0 % | 367 | |
| +3,5% | 47,9 % | 332 | |
| +3,2% | 51,4 % | 313 | |
| +3,2% | 45,3 % | 580 | |
| +3,2% | 44,1 % | 540 | |
| +3,2% | 45,9 % | 416 | |
| +3,2% | 48,3 % | 1.845 | |
| +3,1% | 46,3 % | 492 | |
| +2,8% | 52,7 % | 1.321 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











