
Tiny: counteri și build în Dota 2
Tiny în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Tiny
Start
- Iron Branch
- Tango
- Quelling Blade
- Magic Stick
- Gauntlets of Strength
- Circlet
Cizme
- 7 minPower Treads
Pe parcursul jocului
- 2 minMagic Wand
- 2 minWraith Band
- 13 minEcho Sabre
- 18 minBlink Dagger
- 19 minShadow Blade
- 24 minSilver Edge
- 26 minHarpoon
- 29 minCrystalys
- 30 minBlack King Bar
- 34 minDaedalus
Talente
- -8 s de repaus pentru Avalanche 18 %2 încărcături pentru Toss 82 %25
- +60 daune de bază pentru Tree Grab 94 %Toss nu mai necesită o țintă 6 %20
- +10 forță 85 %+90 daune pentru Avalanche 15 %15
- +150 distanță de invocare pentru Avalanche 5 %+2 atacuri pentru Tree Grab 95 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Tree Grab
- niv. 9Avalanche
- niv. 15Toss
- Poziția 1: Safe Lane34 %
- Poziția 3: Off Lane24 %
- Poziția 4: Support19 %
- Poziția 2: Mid Lane16 %
Puternici împotriva lui Tiny
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,8% | 58,5 % | 620 | |
| +4,8% | 63,0 % | 3.569 | |
| +4,1% | 63,7 % | 466 | |
| +4,1% | 57,8 % | 1.238 | |
| +3,7% | 55,9 % | 632 | |
| +3,6% | 56,4 % | 606 | |
| +3,4% | 57,4 % | 993 | |
| +3,2% | 55,4 % | 413 | |
| +3,2% | 60,2 % | 3.111 | |
| +2,8% | 62,7 % | 378 | |
| +2,4% | 59,1 % | 474 | |
| +2,2% | 59,0 % | 925 |
Tiny e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,4% | 51,7 % | 207 | |
| +4,6% | 51,9 % | 543 | |
| +4,6% | 51,6 % | 159 | |
| +3,7% | 45,5 % | 3.495 | |
| +3,5% | 47,0 % | 655 | |
| +3,3% | 52,2 % | 435 | |
| +3,3% | 47,7 % | 925 | |
| +3,2% | 47,7 % | 1.322 | |
| +3,0% | 48,5 % | 466 | |
| +2,7% | 45,1 % | 497 | |
| +2,7% | 46,8 % | 3.591 | |
| +2,6% | 44,6 % | 757 |
Cu cine este Tiny mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,5% | 48,8 % | 320 | |
| +3,2% | 45,9 % | 908 | |
| +3,0% | 43,1 % | 684 | |
| +2,9% | 41,9 % | 387 | |
| +2,9% | 45,9 % | 344 | |
| +2,5% | 44,7 % | 293 | |
| +2,4% | 47,5 % | 556 | |
| +2,4% | 48,0 % | 660 | |
| +2,2% | 46,5 % | 2.544 | |
| +2,0% | 47,6 % | 2.059 | |
| +1,9% | 43,3 % | 2.689 | |
| +1,9% | 45,5 % | 940 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











