
Tiny: counteri și build în Dota 2
Tiny în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Tiny
Start
- Iron Branch
- Tango
- Quelling Blade
- Magic Stick
- Gauntlets of Strength
- Circlet
Cizme
- 7 minPower Treads
Pe parcursul jocului
- 2 minMagic Wand
- 2 minWraith Band
- 13 minEcho Sabre
- 18 minBlink Dagger
- 19 minShadow Blade
- 24 minSilver Edge
- 26 minHarpoon
- 29 minCrystalys
- 30 minBlack King Bar
- 34 minDaedalus
Talente
- -8 s de repaus pentru Avalanche 18 %2 încărcături pentru Toss 82 %25
- +60 daune de bază pentru Tree Grab 94 %Toss nu mai necesită o țintă 6 %20
- +10 forță 85 %+90 daune pentru Avalanche 15 %15
- +150 distanță de invocare pentru Avalanche 5 %+2 atacuri pentru Tree Grab 95 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Tree Grab
- niv. 9Avalanche
- niv. 15Toss
- Poziția 3: Off Lane47 %
- Poziția 1: Safe Lane17 %
- Poziția 4: Support16 %
- Poziția 2: Mid Lane11 %
Puternici împotriva lui Tiny
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,4% | 60,9 % | 524 | |
| +4,0% | 62,0 % | 216 | |
| +3,9% | 60,5 % | 185 | |
| +3,6% | 55,5 % | 128 | |
| +3,6% | 56,0 % | 150 | |
| +3,2% | 60,6 % | 1.109 | |
| +3,0% | 55,7 % | 404 | |
| +2,6% | 59,4 % | 342 | |
| +2,5% | 57,3 % | 192 | |
| +2,4% | 54,7 % | 616 | |
| +2,4% | 61,0 % | 498 | |
| +2,3% | 55,6 % | 302 |
Tiny e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,6% | 66,2 % | 68 | |
| +5,1% | 55,8 % | 129 | |
| +4,7% | 50,5 % | 103 | |
| +4,4% | 53,4 % | 178 | |
| +4,2% | 59,6 % | 57 | |
| +4,2% | 49,7 % | 620 | |
| +3,7% | 53,0 % | 151 | |
| +3,2% | 48,7 % | 117 | |
| +3,1% | 48,1 % | 316 | |
| +2,8% | 45,9 % | 703 | |
| +2,8% | 47,0 % | 132 | |
| +2,7% | 51,3 % | 544 |
Cu cine este Tiny mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,0% | 52,0 % | 223 | |
| +4,5% | 52,0 % | 98 | |
| +4,1% | 48,6 % | 138 | |
| +3,7% | 50,4 % | 125 | |
| +3,6% | 45,0 % | 109 | |
| +3,5% | 49,3 % | 201 | |
| +3,2% | 42,3 % | 26 | |
| +3,2% | 51,8 % | 284 | |
| +3,1% | 52,6 % | 78 | |
| +3,0% | 50,5 % | 744 | |
| +2,8% | 45,6 % | 125 | |
| +2,8% | 49,0 % | 386 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











