
Tinker: counteri și build în Dota 2
Tinker în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Tinker
Start
- Iron Branch
- Tango
- Faerie Fire
- Observer Ward
Cizme
- 24 minBoots of Travel
- 16 minTranquil Boots
- 16 minArcane Boots
Pe parcursul jocului
- 8 minKaya
- 12 minBlink Dagger
- 19 minAether Lens
- 22 minKaya and Sange
- 23 minAghanim's Scepter
- 30 minBlack King Bar
- 31 minEul's Scepter of Divinity
- 36 minWind Waker
Talente
- 250 zonă de efect pentru Laser 100 %-0.25 s durată pentru Rearm 0 %25
- +60 daune pentru rachetele de la Deploy Turrets 0 %-0.5 s timp de concentrare pentru Keen Conveyance 100 %20
- +100 împingere înapoi Tinker pentru Deploy Turrets 0 %+50 daune pentru Laser 100 %15
- +1.0 s durată pentru March of the Machines 6 %+10% reducere cost/pierdere de mana 95 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7March of the Machines
- niv. 10Laser
- niv. 15Deploy Turrets
- Poziția 2: Mid Lane94 %
Puternici împotriva lui Tinker
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,2% | 57,2 % | 3.436 | |
| +5,2% | 57,2 % | 1.037 | |
| +3,4% | 57,6 % | 408 | |
| +3,3% | 53,8 % | 1.146 | |
| +3,1% | 49,7 % | 394 | |
| +2,9% | 53,3 % | 1.288 | |
| +2,9% | 57,4 % | 1.852 | |
| +2,6% | 55,5 % | 485 | |
| +2,4% | 53,6 % | 685 | |
| +2,4% | 54,0 % | 1.523 | |
| +2,4% | 56,4 % | 537 | |
| +2,1% | 54,9 % | 505 |
Tinker e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +7,1% | 54,7 % | 384 | |
| +4,2% | 58,5 % | 523 | |
| +3,7% | 50,2 % | 422 | |
| +3,6% | 56,0 % | 955 | |
| +3,5% | 52,2 % | 1.405 | |
| +3,2% | 51,0 % | 2.896 | |
| +2,5% | 55,0 % | 391 | |
| +2,4% | 45,1 % | 366 | |
| +2,3% | 46,4 % | 2.676 | |
| +2,3% | 51,4 % | 1.139 | |
| +2,2% | 49,4 % | 1.182 | |
| +2,1% | 49,4 % | 1.191 |
Cu cine este Tinker mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,8% | 54,8 % | 493 | |
| +3,4% | 51,4 % | 1.403 | |
| +3,0% | 52,7 % | 2.454 | |
| +3,0% | 50,1 % | 425 | |
| +2,8% | 48,7 % | 909 | |
| +2,6% | 52,5 % | 341 | |
| +2,5% | 49,3 % | 1.429 | |
| +2,4% | 54,4 % | 1.558 | |
| +2,3% | 44,9 % | 691 | |
| +2,3% | 52,7 % | 3.435 | |
| +2,3% | 48,9 % | 176 | |
| +2,2% | 48,4 % | 978 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











