
Tinker: counteri și build în Dota 2
Tinker în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Tinker
Start
- Iron Branch
- Tango
- Faerie Fire
- Observer Ward
Cizme
- 24 minBoots of Travel
- 16 minTranquil Boots
- 16 minArcane Boots
Pe parcursul jocului
- 8 minKaya
- 12 minBlink Dagger
- 19 minAether Lens
- 22 minKaya and Sange
- 23 minAghanim's Scepter
- 30 minBlack King Bar
- 31 minEul's Scepter of Divinity
- 36 minWind Waker
Talente
- 250 zonă de efect pentru Laser 100 %-0.25 s durată pentru Rearm 0 %25
- +60 daune pentru rachetele de la Deploy Turrets 0 %-0.5 s timp de concentrare pentru Keen Conveyance 100 %20
- +100 împingere înapoi Tinker pentru Deploy Turrets 0 %+50 daune pentru Laser 100 %15
- +1.0 s durată pentru March of the Machines 6 %+10% reducere cost/pierdere de mana 95 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7March of the Machines
- niv. 10Laser
- niv. 15Deploy Turrets
- Poziția 2: Mid Lane91 %
Puternici împotriva lui Tinker
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,3% | 58,7 % | 303 | |
| +3,8% | 59,9 % | 284 | |
| +3,7% | 52,2 % | 136 | |
| +3,5% | 57,2 % | 269 | |
| +3,3% | 62,7 % | 59 | |
| +3,1% | 56,6 % | 1.506 | |
| +3,0% | 61,3 % | 93 | |
| +2,6% | 56,3 % | 792 | |
| +2,6% | 54,9 % | 295 | |
| +2,5% | 58,9 % | 319 | |
| +2,4% | 52,7 % | 932 | |
| +2,3% | 58,5 % | 755 |
Tinker e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,6% | 54,5 % | 178 | |
| +4,5% | 54,9 % | 224 | |
| +4,0% | 54,9 % | 184 | |
| +3,8% | 58,4 % | 178 | |
| +3,3% | 53,5 % | 310 | |
| +3,3% | 52,1 % | 267 | |
| +3,2% | 56,7 % | 480 | |
| +3,0% | 48,7 % | 306 | |
| +3,0% | 48,0 % | 250 | |
| +2,9% | 49,4 % | 178 | |
| +2,8% | 51,7 % | 458 | |
| +2,8% | 59,4 % | 69 |
Cu cine este Tinker mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,5% | 54,3 % | 129 | |
| +3,5% | 53,8 % | 26 | |
| +3,2% | 54,7 % | 150 | |
| +2,4% | 50,0 % | 118 | |
| +2,4% | 45,8 % | 236 | |
| +2,2% | 51,4 % | 253 | |
| +2,2% | 51,3 % | 261 | |
| +2,1% | 51,1 % | 761 | |
| +2,1% | 52,0 % | 771 | |
| +2,1% | 45,0 % | 282 | |
| +2,1% | 46,2 % | 171 | |
| +2,0% | 45,0 % | 111 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











