
Slark: counteri și build în Dota 2
Slark în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Slark
Start
- Tango
- Quelling Blade
- Iron Branch
- Magic Stick
- Faerie Fire
- Circlet
Cizme
- 7 minPower Treads
Pe parcursul jocului
- 2 minMagic Wand
- 2 minWraith Band
- 13 minDiffusal Blade
- 16 minPerseverance
- 21 minShadow Blade
- 24 minAghanim's Scepter
- 29 minSilver Edge
- 31 minAghanim's Shard
- 32 minBlack King Bar
- 36 minEye of Skadi
Talente
- +1.5 s durată pentru Shadow Dance 44 %+1 câștig/furt de agilitate per suprapunere pentru Essence Shift 56 %25
- +20 s durată pentru Essence Shift 22 %+100 viteză de atac pentru Shadow Dance 79 %20
- +70 daune pentru Dark Pact 75 %+30 regenerare pentru Shadow Dance 25 %15
- -0.75 s de repaus pentru Dark Pact 39 %+0.5 s de priponire pentru Pounce 61 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Dark Pact
- niv. 10Pounce
- niv. 15Saltwater Shiv
- Poziția 1: Safe Lane79 %
- Poziția 2: Mid Lane13 %
Puternici împotriva lui Slark
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +6,4% | 60,3 % | 3.478 | |
| +6,0% | 57,0 % | 512 | |
| +4,5% | 57,4 % | 4.884 | |
| +4,2% | 58,2 % | 1.253 | |
| +4,2% | 57,8 % | 1.576 | |
| +3,0% | 57,7 % | 3.376 | |
| +3,0% | 53,7 % | 1.560 | |
| +2,9% | 53,4 % | 2.736 | |
| +2,7% | 54,9 % | 4.899 | |
| +2,5% | 56,8 % | 4.559 | |
| +2,4% | 57,7 % | 475 | |
| +2,4% | 56,0 % | 2.260 |
Slark e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +6,6% | 55,9 % | 5.719 | |
| +6,4% | 57,2 % | 3.599 | |
| +5,7% | 56,3 % | 174 | |
| +4,2% | 53,4 % | 6.624 | |
| +3,4% | 51,9 % | 1.702 | |
| +3,3% | 50,7 % | 1.378 | |
| +3,2% | 48,2 % | 5.100 | |
| +3,1% | 51,9 % | 1.422 | |
| +3,0% | 51,4 % | 2.995 | |
| +3,0% | 48,3 % | 9.312 | |
| +2,6% | 54,1 % | 1.635 | |
| +2,5% | 47,4 % | 2.227 |
Cu cine este Slark mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,8% | 49,2 % | 1.245 | |
| +3,8% | 54,4 % | 1.814 | |
| +3,6% | 48,1 % | 1.333 | |
| +3,4% | 51,1 % | 184 | |
| +3,4% | 51,6 % | 2.083 | |
| +3,3% | 49,6 % | 567 | |
| +3,1% | 54,6 % | 740 | |
| +2,4% | 48,3 % | 635 | |
| +2,0% | 48,9 % | 1.851 | |
| +2,0% | 47,3 % | 1.970 | |
| +1,9% | 49,5 % | 6.469 | |
| +1,9% | 51,5 % | 1.852 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











