
Slark: counteri și build în Dota 2
Slark în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Slark
Start
- Tango
- Quelling Blade
- Iron Branch
- Magic Stick
- Faerie Fire
- Circlet
Cizme
- 7 minPower Treads
Pe parcursul jocului
- 2 minMagic Wand
- 2 minWraith Band
- 13 minDiffusal Blade
- 16 minPerseverance
- 21 minShadow Blade
- 24 minAghanim's Scepter
- 29 minSilver Edge
- 31 minAghanim's Shard
- 32 minBlack King Bar
- 36 minEye of Skadi
Talente
- +1.5 s durată pentru Shadow Dance 44 %+1 câștig/furt de agilitate per suprapunere pentru Essence Shift 56 %25
- +20 s durată pentru Essence Shift 22 %+100 viteză de atac pentru Shadow Dance 79 %20
- +70 daune pentru Dark Pact 75 %+30 regenerare pentru Shadow Dance 25 %15
- -0.75 s de repaus pentru Dark Pact 39 %+0.5 s de priponire pentru Pounce 61 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Dark Pact
- niv. 10Pounce
- niv. 15Saltwater Shiv
- Poziția 1: Safe Lane77 %
- Poziția 2: Mid Lane13 %
Puternici împotriva lui Slark
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +6,5% | 59,3 % | 2.611 | |
| +3,9% | 53,2 % | 500 | |
| +3,7% | 57,4 % | 756 | |
| +3,7% | 52,9 % | 1.575 | |
| +3,5% | 53,6 % | 1.764 | |
| +3,3% | 54,4 % | 3.563 | |
| +2,9% | 54,7 % | 2.720 | |
| +2,9% | 53,8 % | 1.248 | |
| +2,7% | 55,8 % | 4.299 | |
| +2,6% | 54,3 % | 6.963 | |
| +2,6% | 56,3 % | 2.929 | |
| +2,2% | 52,9 % | 1.424 |
Slark e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +6,7% | 62,1 % | 140 | |
| +5,8% | 55,8 % | 4.309 | |
| +5,8% | 54,9 % | 1.309 | |
| +4,8% | 55,0 % | 2.850 | |
| +4,3% | 58,0 % | 1.100 | |
| +4,0% | 50,4 % | 1.256 | |
| +3,1% | 53,8 % | 1.618 | |
| +3,1% | 55,8 % | 1.840 | |
| +3,0% | 52,0 % | 4.142 | |
| +2,9% | 50,4 % | 1.344 | |
| +2,7% | 53,6 % | 3.511 | |
| +2,3% | 50,6 % | 694 |
Cu cine este Slark mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,6% | 51,8 % | 1.058 | |
| +3,8% | 51,5 % | 1.811 | |
| +3,6% | 53,7 % | 1.561 | |
| +3,4% | 50,3 % | 525 | |
| +3,0% | 49,6 % | 117 | |
| +3,0% | 47,5 % | 1.461 | |
| +2,8% | 51,0 % | 441 | |
| +2,7% | 49,3 % | 201 | |
| +2,6% | 47,7 % | 1.636 | |
| +2,4% | 52,8 % | 2.419 | |
| +2,4% | 48,6 % | 1.087 | |
| +2,4% | 50,9 % | 1.580 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











