
Razor: counteri și build în Dota 2
Razor în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Razor
Start
- Tango
- Iron Branch
- Circlet
- Slippers of Agility
- Magic Stick
- Faerie Fire
Cizme
- 8 minPower Treads
- 8 minPhase Boots
Pe parcursul jocului
- 2 minWraith Band
- 3 minMagic Wand
- 7 minWind Lace
- 8 minFalcon Blade
- 14 minYasha
- 19 minSange and Yasha
- 20 minManta Style
- 26 minBlack King Bar
Talente
- Creează un al doilea Plasma Field care este amânat cu 0.8 s 23 %Static Link fură viteză de atac 77 %25
- +35% încetinire și daune pentru Storm Surge 26 %-0.1 s pentru intervalul de trăsnire al Eye of the Storm 74 %20
- +6 furt de daune pentru Static Link 29 %+12 forță 71 %15
- +0.75 s de încetinire pentru Plasma Field 28 %+4 armură 72 %10
Ordinea abilităților
- niv. 8Plasma Field
- niv. 12Static Link
- niv. 14Storm Surge
- Poziția 3: Off Lane57 %
- Poziția 2: Mid Lane21 %
- Poziția 1: Safe Lane18 %
Puternici împotriva lui Razor
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,1% | 57,7 % | 3.298 | |
| +3,8% | 61,0 % | 392 | |
| +3,8% | 52,3 % | 1.328 | |
| +3,3% | 51,1 % | 2.881 | |
| +3,2% | 51,6 % | 399 | |
| +3,1% | 51,1 % | 268 | |
| +3,0% | 51,9 % | 3.259 | |
| +3,0% | 54,8 % | 766 | |
| +2,8% | 55,3 % | 2.933 | |
| +2,6% | 51,9 % | 1.263 | |
| +2,6% | 54,1 % | 218 | |
| +2,5% | 52,3 % | 3.551 |
Razor e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,9% | 53,8 % | 835 | |
| +4,2% | 55,3 % | 1.733 | |
| +4,0% | 52,6 % | 5.517 | |
| +4,0% | 58,3 % | 561 | |
| +3,4% | 57,1 % | 732 | |
| +3,4% | 54,7 % | 1.264 | |
| +3,2% | 52,1 % | 560 | |
| +3,1% | 50,5 % | 6.360 | |
| +3,1% | 53,8 % | 662 | |
| +3,0% | 52,1 % | 535 | |
| +2,9% | 56,2 % | 219 | |
| +2,8% | 52,1 % | 1.000 |
Cu cine este Razor mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,5% | 60,5 % | 238 | |
| +3,4% | 51,7 % | 149 | |
| +3,4% | 55,2 % | 172 | |
| +3,3% | 50,7 % | 659 | |
| +2,9% | 49,0 % | 1.791 | |
| +2,8% | 57,8 % | 716 | |
| +2,6% | 54,1 % | 904 | |
| +2,5% | 48,6 % | 751 | |
| +2,3% | 60,8 % | 255 | |
| +2,2% | 53,4 % | 4.223 | |
| +2,2% | 50,3 % | 517 | |
| +2,2% | 49,8 % | 845 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











