
Razor: counteri și build în Dota 2
Razor în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Razor
Start
- Tango
- Iron Branch
- Circlet
- Slippers of Agility
- Magic Stick
- Faerie Fire
Cizme
- 8 minPower Treads
- 8 minPhase Boots
Pe parcursul jocului
- 2 minWraith Band
- 3 minMagic Wand
- 7 minWind Lace
- 8 minFalcon Blade
- 14 minYasha
- 19 minSange and Yasha
- 20 minManta Style
- 26 minBlack King Bar
Talente
- Creează un al doilea Plasma Field care este amânat cu 0.8 s 23 %Static Link fură viteză de atac 77 %25
- +35% încetinire și daune pentru Storm Surge 26 %-0.1 s pentru intervalul de trăsnire al Eye of the Storm 74 %20
- +6 furt de daune pentru Static Link 29 %+12 forță 71 %15
- +0.75 s de încetinire pentru Plasma Field 28 %+4 armură 72 %10
Ordinea abilităților
- niv. 8Plasma Field
- niv. 12Static Link
- niv. 14Storm Surge
- Poziția 3: Off Lane59 %
- Poziția 1: Safe Lane21 %
- Poziția 2: Mid Lane17 %
Puternici împotriva lui Razor
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +7,4% | 68,3 % | 120 | |
| +5,1% | 54,8 % | 750 | |
| +4,8% | 55,1 % | 874 | |
| +4,6% | 57,9 % | 292 | |
| +4,5% | 55,8 % | 672 | |
| +4,0% | 59,3 % | 81 | |
| +3,8% | 57,6 % | 278 | |
| +3,8% | 52,9 % | 966 | |
| +3,7% | 56,8 % | 909 | |
| +3,2% | 49,3 % | 347 | |
| +3,2% | 51,9 % | 482 | |
| +3,1% | 55,7 % | 598 |
Razor e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +7,1% | 58,0 % | 405 | |
| +5,6% | 55,7 % | 185 | |
| +4,8% | 53,5 % | 929 | |
| +4,6% | 54,7 % | 495 | |
| +4,3% | 53,6 % | 1.723 | |
| +4,1% | 56,6 % | 145 | |
| +4,1% | 53,3 % | 676 | |
| +3,6% | 59,4 % | 411 | |
| +3,6% | 55,5 % | 548 | |
| +3,4% | 53,1 % | 367 | |
| +3,3% | 54,8 % | 849 | |
| +2,9% | 52,6 % | 133 |
Cu cine este Razor mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,8% | 67,1 % | 85 | |
| +4,1% | 59,7 % | 325 | |
| +4,0% | 67,2 % | 61 | |
| +3,6% | 60,1 % | 173 | |
| +3,3% | 49,4 % | 340 | |
| +3,1% | 51,7 % | 147 | |
| +2,8% | 49,6 % | 282 | |
| +2,6% | 52,2 % | 659 | |
| +2,6% | 50,4 % | 339 | |
| +2,4% | 55,1 % | 621 | |
| +2,3% | 63,2 % | 106 | |
| +2,3% | 50,3 % | 155 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











