
Razor: counteri și build în Dota 2
Razor în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Razor
Start
- Tango
- Iron Branch
- Circlet
- Slippers of Agility
- Magic Stick
- Faerie Fire
Cizme
- 8 minPower Treads
- 8 minPhase Boots
Pe parcursul jocului
- 2 minWraith Band
- 3 minMagic Wand
- 7 minWind Lace
- 8 minFalcon Blade
- 14 minYasha
- 19 minSange and Yasha
- 20 minManta Style
- 26 minBlack King Bar
Talente
- Creează un al doilea Plasma Field care este amânat cu 0.8 s 23 %Static Link fură viteză de atac 77 %25
- +35% încetinire și daune pentru Storm Surge 26 %-0.1 s pentru intervalul de trăsnire al Eye of the Storm 74 %20
- +6 furt de daune pentru Static Link 29 %+12 forță 71 %15
- +0.75 s de încetinire pentru Plasma Field 28 %+4 armură 72 %10
Ordinea abilităților
- niv. 8Plasma Field
- niv. 12Static Link
- niv. 14Storm Surge
- Poziția 3: Off Lane53 %
- Poziția 2: Mid Lane28 %
- Poziția 1: Safe Lane14 %
Puternici împotriva lui Razor
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,8% | 53,3 % | 3.200 | |
| +3,6% | 53,8 % | 169 | |
| +3,4% | 52,1 % | 917 | |
| +3,4% | 51,1 % | 569 | |
| +3,0% | 46,4 % | 2.471 | |
| +2,7% | 51,5 % | 549 | |
| +2,6% | 50,6 % | 255 | |
| +2,6% | 49,8 % | 1.413 | |
| +2,6% | 56,9 % | 281 | |
| +2,6% | 55,7 % | 420 | |
| +2,6% | 50,1 % | 763 | |
| +2,5% | 49,0 % | 2.510 |
Razor e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,2% | 56,5 % | 696 | |
| +5,2% | 61,8 % | 353 | |
| +3,7% | 52,4 % | 712 | |
| +3,5% | 55,2 % | 846 | |
| +3,3% | 62,6 % | 155 | |
| +3,1% | 53,9 % | 2.034 | |
| +2,9% | 55,4 % | 1.314 | |
| +2,8% | 55,8 % | 1.013 | |
| +2,6% | 50,1 % | 3.043 | |
| +2,4% | 52,3 % | 1.630 | |
| +2,1% | 56,4 % | 942 | |
| +2,0% | 54,0 % | 1.022 |
Cu cine este Razor mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,4% | 50,4 % | 383 | |
| +2,6% | 56,1 % | 1.951 | |
| +2,6% | 52,9 % | 2.013 | |
| +2,5% | 48,5 % | 2.035 | |
| +2,5% | 54,4 % | 3.155 | |
| +2,5% | 50,9 % | 464 | |
| +2,3% | 50,7 % | 1.134 | |
| +2,1% | 54,6 % | 4.443 | |
| +2,1% | 53,9 % | 167 | |
| +2,0% | 53,1 % | 4.883 | |
| +1,8% | 49,1 % | 116 | |
| +1,8% | 52,1 % | 969 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











