
Razor: counteri și build în Dota 2
Razor în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Razor
Start
- Tango
- Iron Branch
- Circlet
- Slippers of Agility
- Magic Stick
- Faerie Fire
Cizme
- 8 minPower Treads
- 8 minPhase Boots
Pe parcursul jocului
- 2 minWraith Band
- 3 minMagic Wand
- 7 minWind Lace
- 8 minFalcon Blade
- 14 minYasha
- 19 minSange and Yasha
- 20 minManta Style
- 26 minBlack King Bar
Talente
- Creează un al doilea Plasma Field care este amânat cu 0.8 s 23 %Static Link fură viteză de atac 77 %25
- +35% încetinire și daune pentru Storm Surge 26 %-0.1 s pentru intervalul de trăsnire al Eye of the Storm 74 %20
- +6 furt de daune pentru Static Link 29 %+12 forță 71 %15
- +0.75 s de încetinire pentru Plasma Field 28 %+4 armură 72 %10
Ordinea abilităților
- niv. 8Plasma Field
- niv. 12Static Link
- niv. 14Storm Surge
- Poziția 3: Off Lane43 %
- Poziția 2: Mid Lane33 %
- Poziția 1: Safe Lane14 %
Puternici împotriva lui Razor
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,1% | 56,0 % | 75 | |
| +4,9% | 55,8 % | 226 | |
| +4,1% | 57,8 % | 64 | |
| +4,1% | 52,2 % | 226 | |
| +3,8% | 54,4 % | 228 | |
| +3,5% | 52,4 % | 233 | |
| +3,3% | 52,1 % | 267 | |
| +3,0% | 50,6 % | 583 | |
| +2,7% | 52,0 % | 202 | |
| +2,6% | 55,8 % | 1.462 | |
| +2,5% | 50,0 % | 670 | |
| +2,5% | 53,4 % | 509 |
Razor e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,2% | 54,2 % | 378 | |
| +3,6% | 54,6 % | 174 | |
| +3,6% | 54,8 % | 631 | |
| +3,3% | 50,4 % | 238 | |
| +3,0% | 55,4 % | 303 | |
| +3,0% | 63,6 % | 162 | |
| +3,0% | 51,9 % | 958 | |
| +2,9% | 54,3 % | 525 | |
| +2,8% | 58,1 % | 430 | |
| +2,7% | 53,2 % | 730 | |
| +2,6% | 50,7 % | 825 | |
| +2,5% | 55,6 % | 439 |
Cu cine este Razor mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,5% | 55,8 % | 242 | |
| +3,2% | 57,0 % | 1.410 | |
| +2,9% | 55,2 % | 761 | |
| +2,9% | 50,9 % | 287 | |
| +2,9% | 49,9 % | 832 | |
| +2,5% | 53,9 % | 280 | |
| +2,5% | 52,2 % | 598 | |
| +2,5% | 57,5 % | 259 | |
| +2,4% | 52,1 % | 257 | |
| +2,3% | 55,4 % | 864 | |
| +2,3% | 52,4 % | 943 | |
| +2,2% | 50,0 % | 54 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











