
Queen of Pain: counteri și build în Dota 2
Queen of Pain în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Queen of Pain
Start
- Tango
- Iron Branch
- Faerie Fire
- Observer Ward
Cizme
- 9 minPower Treads
- 36 minBoots of Travel
Pe parcursul jocului
- 4 minMagic Wand
- 4 minNull Talisman
- 14 minKaya
- 21 minKaya and Sange
- 23 minEul's Scepter of Divinity
- 26 minAghanim's Scepter
- 32 minBlack King Bar
- 35 minSoul Booster
- 36 minShiva's Guard
Talente
- -2 s de repaus pentru Blink 37 %+250 daune pentru Sonic Wave 63 %25
- +115 daune pentru Scream of Pain 48 %-45 s de repaus pentru Sonic Wave 52 %20
- -1 s pentru intervalul de aplicare a daunelor pentru Shadow Strike 75 %+30 daune 25 %15
- +35 viteză de atac împotriva unităților afectate de Shadow Strike 26 %+7 forță 74 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Scream Of Pain
- niv. 12Blink
- niv. 15Shadow Strike
- Poziția 2: Mid Lane82 %
Puternici împotriva lui Queen of Pain
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,4% | 57,1 % | 345 | |
| +4,3% | 57,7 % | 333 | |
| +3,6% | 57,4 % | 535 | |
| +3,6% | 58,4 % | 657 | |
| +3,5% | 55,1 % | 731 | |
| +2,9% | 57,9 % | 1.082 | |
| +2,8% | 55,3 % | 620 | |
| +2,8% | 50,4 % | 450 | |
| +2,7% | 56,5 % | 788 | |
| +2,6% | 54,8 % | 208 | |
| +2,5% | 53,8 % | 435 | |
| +2,4% | 59,6 % | 161 |
Queen of Pain e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,7% | 56,8 % | 380 | |
| +4,1% | 53,9 % | 293 | |
| +3,8% | 63,8 % | 130 | |
| +3,4% | 53,0 % | 202 | |
| +3,0% | 53,2 % | 363 | |
| +3,0% | 52,8 % | 358 | |
| +2,9% | 54,7 % | 1.050 | |
| +2,6% | 55,9 % | 145 | |
| +2,5% | 50,0 % | 670 | |
| +2,5% | 48,5 % | 847 | |
| +2,5% | 53,4 % | 88 | |
| +2,5% | 55,2 % | 232 |
Cu cine este Queen of Pain mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,2% | 50,5 % | 370 | |
| +2,4% | 49,8 % | 311 | |
| +2,3% | 48,8 % | 260 | |
| +2,2% | 53,3 % | 383 | |
| +2,1% | 47,8 % | 90 | |
| +2,1% | 53,5 % | 1.116 | |
| +2,1% | 52,4 % | 143 | |
| +1,9% | 47,4 % | 76 | |
| +1,9% | 51,4 % | 105 | |
| +1,9% | 52,0 % | 544 | |
| +1,8% | 52,7 % | 1.332 | |
| +1,8% | 52,6 % | 860 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











